• $16,3187
  • €17,468
  • 972.997
  • 2418.1
3 Aralık 2014 Çarşamba

Değişim arayışı

Kupa, her takıma angarya geliyor. Taraftar gitmiyor. Hasılatlar statların elektrik, su, güvenlik masraflarını karşılamıyor. Deplasmana gidenlerin uçak, otel parası hep zarar. Federasyondan alınacak para, maç başına anlaştığın futbolcuların ödemelerine yetmiyor.

Peki ne olacak!

F.Bahçe yeni bir sistem, arayışın içinde. 2000’li yılların başında “Tuncay, Kemal, Serhat, Selçuk, Volkan” gibi kaliteli genç-yerli yüzlerin yanında Ortega, Aurelio ve Rebrov gibi yabancılarla desteklenen o değişimin bir başkasını kupa maçlarında test etmek istiyor.

“Altyapıda kaliteli gençler var” deniyor. Ama birkaç kişi dışında kimse bilmiyor. A takıma alınıyorlar, 10 dakika zor oynuyorlar. Sezon başı kamplarında ise en fazla yarım saat.. Şimdi kupada iki, hatta üç maç 90 dakika oynatılarak gözlemlenecekler. Sonra da geleceğin F.Bahçe’sini bu gençler oluşturacak.

Bunda amaç, transfere milyon eurolar harcamak yerine yeni yüzleri çıkarmak, taraftarı heyecanlandırmak ve kendi öz gençlerinin önünü açmak.

Kayseri maçında ilk 11’de 4 genç Savaş, Uygar, Caner, Muhammet’e, ikinci yarıda da Hakan ile Ramazan’a bu imkân verildi.

Önce şunu söyleyeyim:

20 yaşın altındaki bu gençlerin hiçbirisinin profesyonel lig tecrübesi yok. İlk kez bu havayı yaşadılar. Dün orta sahada oynayan Caner Koca, daha önceleri oynadığı santrfor avantajını iyi kullanarak güzel bir kafa golü attı. Uygar’ın gerçek yeri ön libero almasına rağmen orta sahada fena değildi. En azından bu gençler topu ayaklarına beklemediler. İlk hamleleri yaptılar. Kaybettikleri vakit de kazanmak için mücadele ettiler. Zamanla da tecrübe kazanırlar.

Bir şey daha söyleyeyim: Altyapıda seçilmiş, çok özel 20 özel genç gelecek için hazırlanıyor. Egemen, Alves, Mehmet Topuz, Selçuk maç eksikleri olduğu için bu maçta oynadılar. Ancak, Mehmet Topuz’u hiç anlayamadım. Oysa bu maçta direksiyonu eline alıp, futbolu ile en plana çıkması bekleniyordu.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu