• $18,1127
  • €18,206
  • 1018.39
  • 3020.2
22 Temmuz 2012 Pazar

Cristian çok farklı

Hazırlık maçlarında futbolcuların sahada olmazsa olmaz kuralı, hocalarının verdiği taktiğe sonuna kadar uymaktır. Çünkü formayı verecek hoca, sistemi için verdiği taktiği yapanla yapmayanı ayırır, kafasında geleceği belirler. Kiraya verilecekler bu maçlarda belirlenir.
F.Bahçe'de taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor gibi. Üç gün önceki MTK maçına göre oyun sistemi ve takım oyununda sahada uygulayıcı ve mücadele eden oyuncu sayısı fazlaydı.
Alex her oynadığı maçta Kuyt ile takımın temposunu da, hücum gücünü de artırıyor. Bu ikiliye ek olarak Stoch da çalım atma yerine takım oyununu tercih ederse, farklı yelpaze daha da genişler. Ancak Cristian farklı.
Orta sahayı derleyip, toparlıyor. Defansa yardım ediyor. Alex ve Kuyt'a da hücumda destek veriyor. Top ayağına gelmeden, yapacağı hareketi düşünen oyuncular grubundan. Geçen sene Alex'in olmadığı maçlarda ilerde Alex'in yerinde oynamıştı.
EGEMEN-BEKİR RİSK
Bunu niye yazıyorum? Newcastle maçında beraberlik golünü atan Cristian, Alex'in o işini de yapar. Hatta bu sene kafası rahat olduğu için daha da iyisini yapar. İdmanlarda dikkat ediyorum, takımın en neşeli oyuncusu. Devamlı yüzü gülüyor. Geçen sene Emre varken böyle değildi.
Yönetim, acil olarak orta saha değil, stoper sorununu çözmeli.
Bekir'in futbolunda da büyük gelişme var. Mehmet Topal İspanya'da futbolunu nasıl bir üst çizgiye çıkarmışsa, Bekir de öyle. Her sene futbolunun üzerine koyuyor. Böyle giderse bir-iki yıl içinde vazgeçilmez olur. Ama şu anda Şampiyonlar Ligi'nde gruplara çıkmayı, hatta orada da iyi sonuçlar almayı hedefleyen Aykut Kocaman ve yönetim, çok acil Yobo'yu getirmeli. Egemen-Yobo ikilisi farklı olur. Egemen-Bekir ikilisi ise risktir.
Aynı risk, Yobo olmazsa yerine alınacak yabancıda da yaşanır. Yönetim, takımın Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı ön eleme maçına kadar bu sorunu mutlaka çözmeli. İşi riske atmamalı.
Santrfor da şart ama Yobo kadar acil değil. Ön elemede iki maçı bireysel yetenekli oyuncuların, hücumu, golü sevenler ile geçebilirsin. İyi golcü bulmak için de bol zamanın olur. Ama Yobo'nun yeri öyle değil.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi