• $8,1026
  • €9,7079
  • 454.755
  • 1378.37
12 Temmuz 2015 Pazar

Çok farklı bir Volkan izleyeceğiz

Fenerbahçe bu sene her şeyi ile çok farklı...

Taraftar coşkulu, hoca heyecanlı, dünya yıldızlarının transferleri ile de seveni, sevmeyeni herkesin ilgisini çektiği bir kulüp.

Bu sene Türkiye'de alışık olmadığımız yeni bir sistem denenecek…

İstersen 11 yabancı oynat…

Fenerbahçe'nin yol haritası yüzde doksan dokuz belli…

Defans yerli, forvet yabancı… Rakamlara vurursak, 4 yerli, yedi yabancı oynar…

Kaleci Volkan'dan başlayalım. Bu sene çok farklı, çok değişik bir Volkan izlemeye hazır olun. Fiziği farklı. Görenler inanamıyor. Sakallarını kesmiş, yüzü açılmış. Fabiano'nun gelmesi, takımdan gidenlerin rüzgârı Volkan'ı çok farklı bir noktaya getirmiş. Kamp da mükemmel çalıştı. Fabiano'nun gelmesi de onu biraz ateşlemiş. Banko oynar…

Gökhan Gönül de öyle… Her idmandan sonra göz göze geldiğimizde "Bomba gibi geliyorum" sözünü defalarda kullandı. Burada da Şener'in farkı var. Kazanan Fenerbahçe olacak. Şener, istese, kolayı seçse sağ beki olmayan Şenol Güneş'li Beşiktaş'a giderdi. Zoru seçti ve Fenerbahçe'ye geldi. Bu da futbolcunun kendine güveninin en önemli duruşu… Dörtlünün önünde ön liberoda Mehmet Topal banko oynar. Bu dörtlüye beşinci yabancı girebilirse Alper olur. Ama o bölgede Sow, Stoch, Diego var. Burada da en şanslı, kendini geliştiren Stoch ön plana çıkıyor. Çünkü hoca, iki kanat oyuncusundan, "Çabuk ve adam geçme özelliği olan, süratli oyuncuyu" tercih ediyor.

Orta sahada Emre'nin yerine düşünülen, Souza, Mehmet Topal'ın uzun boylusu ve serti. İki yönlü oynama özelliği olduğu için takımın en önemli oyuncularından olacak. Yedek stoper olarak düşünülen Ba, yerden iyi göründü, hava hakimiyeti ise yeterli değil gibi… Ne Kjaer'i ne de Alves'i zorlayabilir.

En çok merak ettiğim Diego ne olacak! Hoca, 10 numarasız yeni sisteminde ona da yer arıyor. Elindeki bu kaliteli kumaşı değerlendirmek istiyor. Ama zorlanacak gibi. Çünkü, çift forvetli sistemde, dörtlü orta sahasının iki kanadı da göbeğindeki oyunculardan da, "Topu kazanmak baskılı için pres" istiyor. Topa sahip olduğu vakitte "Çabuk, dikine oynamalarının da" ısrar ediyor. Yani, koşmayan, topu ayağında eveleyip, geveleyene yer yok.

Çok erken ama Fenerbahçe bu sene çok ama çok farklı bir takım olacak. Geçen seneki boş tribünler dolacak. Taraftar mutlu olacak. Yani bu takımın sahada savaşacak askeri de var, maçı kazanacak generalleri de. Hem de sahada iki ayrı ekip çıkaracağın kadar kaliteli oyuncuları var.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler