• $18,0883
  • €18,2639
  • 1020.81
  • 3020.01
4 Şubat 2015 Çarşamba

Çıraklıktan kalfalığa

Sokakta yürürken önemdeki bir kişi telefonla şöyle konuşuyordu: “Saracoğlu’nu Bayburt yaptık ağabey.”

Stada girdim. Migros tribünün tamamı dolu. En azından 10 bin Bayburtlu var. F.Bahçe tarihinde ilk kez kendi stadında seyirci hâkimiyetini rakibine verdi. Yıllar da geçse Bayburtlu taraftarlar, sporcular bu güzel geceyi anı olarak anlatacaklar.
Emenike, Webo, Sow gibi ustaların arkasında oynayan Ramazan ile Uygar’ı beğendim. Atom karınca gibi her topa koştular. Kazandılar, hücuma destek oldular. Kaybettiler, geriye yardım ettiler. Webo’nun Uygar ile 3 kez yaptığı duvar pasındaki ritmi harikaydı. Emenike’nin ortasında gol atan Ramazan’ın o bölgeye hamle yapması da güzeldi. Hatta ikinci yarıda Sow’a verdiği akıl dolu pas da öyle. Kupa bu iki genci çıraklıktan kalfalığa çıkarmış. Sezon sonunda çok isteyeni çıkar. Ben olsam, kiralık olarak oynayacakları bir takıma veririm. Çünkü F.Bahçe’de oynayamazlar, kaybolurlar. İsmail Kartal iki genci vitrine çıkarıp, görevini yaparak, kulübüne kazandırmıştır.

Mehmet Topal’ın o bölgede tek kaldığı için zorlanacağını tahmin ediyordum. O iki genç ona o kadar güven vermiş ki, gönül rahatlığı ile hücumlara çıktı. Sow ve Emenike’nin yapamadığı nokta vuruşunu o yaptı.

Ben bu maçta Sow ve Emenike’den en azından ikişer gol atıp morallerini farklı noktaya çıkarmalarını beklerdim. Çok koşarak iyi bir ter idmanı yaptılar. Webo nokta vuruşlarından attığı üç golle “Hazırım” mesajı verdi.

Trabzon maçında bu kadrodan kim oynar? Topal banko. Emenike sahada çok depar atıyor. İstekli. Egoist de değil, geç de olsa pozisyona göre pas da veriyor. Sow, sinirli, gergin. Sanki havayı yakalayamamış gibi. Sakat olmayan, iyi bir Alper, Sow’u yedek bırakabilir.

Bu maçın skorundan çok, İsmail Kartal’ın oynatmak istediği “ Presle top kazanma, defansın arkasına uzun top atma, oyun disiplininden kopmama” felsefesi, oynayan, oynamayan, gencinden yaşlısına kadar oturmuş.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi