• $13,5274
  • €15,2673
  • 802.85
  • 1973.37
11 Mart 2016 Cuma

Çilingir Topal

Kadrolar açıklandığı vakit kafaları karıştıran iki konuya açıklık getireyim: Lokomativ Moskova maçında “tedirgin görünen ve takıma güven vermeyen Fabiano”nun yerine Volkan Demirel seçimini defansı rahatlatmak için hoca yaptı. Yani Avrupa maçlarında oynattığı Brezilyalıya kırmızı kart gösterdi. İyi de yapmış. Volkan kalede muhteşem kurtarışlar yaptı. İkincisi de doktor raporu ile “kaburgasında hem kırık hem çatlak” olan Gökhan’ı oynatmadı. Neden yedekler arasında olduğunu soranlara da şunu söyleyeyim: Şener’de bir şey olsa, son çare olarak iğne ile oynatmak için.

F.Bahçe’yi ilk yarıda hiç beğenmedim. Kapanan, oyunu ağırlaştıran, sadece kontrataklarda gol aramayı düşünen rakibi karşısında o beklenen F.Bahçe yoktu. Alışılan, beklenen presi yapamadı, baskı kuramadı. Oyunu çabuklaştıramayan centilmen bir ev sahibi gibiydi. Oyunu rakip sahaya yığamadı. Gol atacak takım havasını veremedi. Pozisyon olarak bir tek Volkan Şen’in altı pasta bulunan Van Persie’ye verdiği pas vardı. Onda da Hollandalı hamleyi geç yapınca topa dokunamadı.

İkinci yarıda F.Bahçe daha iyiydi. En azından topu ileriye taşımak isteyen bir oyun anlayışı vardı. Bu maçta çok şey beklenen Van Persie’nin gününde olmaması ve isabetsiz kanat ortalarına rağmen en azından inançlı bir takım görüntüsü vardı. Nani’nin oyuna girmesi, Fernandao ile çift forvete dönülmesinde arayışlar ile oyun son yirmi dakika Braga sahasına yığıldı. Herkes golcülerden gol beklerken, yine sahneye Topal çıktı. Yağan yağmurla kayganlaşan zeminde şut atmayanlar arasından Topal sıyrılarak muhteşem bir vuruşla beklenen golü attı. En azından Braga’nın uyutma taktiğini kıran oyuncu oldu. Mehmet Topal her maçında üst düzey futbol oynuyor. Ama biz onun bu futboluna öyle alıştık ki, görmezlikten geliyoruz. Sahada başka yıldızlar arıyoruz.

Dün izlediğim Braga korkulan bir takım değil. En azından F.Bahçe tek golle de olsa rövanşa avantajlı gidiyor. Tur atlama ihtimali yüksek. Rövanşta daha iyi top oynayabilir. Çünkü bu takımın kapasitesi var.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar