• $8,0521
  • €9,6917
  • 462.723
  • 1403.7
14 Mart 2011 Pazartesi

Centilmen Niang

Kıran kırana, temiz bir maç oldu. Beşli defans yapan Konya; Alex, Topuz ve Niang'a bire bir markaj uygulayıp; F.Bahçe'nin en zayıf halkası Caner'in kanadından gelmek istedi. F.Bahçe de en güçlü olduğu Gökhan-Topuz bögesini etkili kullanmaya çalıştı.
Kapanan takımlar karşısında Aykut Kocaman'ın elinde iki seçenek vardı. Ya oyunu kanatlara yayacak veya hücum preste kazanacağı şok toplarla sonuca gidecekti.
İkisini de denedi... Bu maçta 5 pozisyon ile gol kaçırma rekoru kıran Stoch, formayı kazanma uğruna son vuruşlarda panik haline girmese, maçın skoru da farklı olabilir, kendisini milli takıma almak isteyen hocasına da iyi bir mesaj gönderebilirdi. Yapamadı... Bunun da nedeni; uzun süredir oynamamanın getirdiği baskı. Önemli olan hırs, mücadele ise onlar vardı.
Alex de gününde değildi.

TARAFTAR KÜFRETMEDİ
Ama benim anlayamadığım iki konu var:
1- Emre'nin sinirli hali...
Takım için çok önemli bir futbolcu. Özellikle hücum presi en iyi yapan oyuncu, arkadaşlarını ateşleyen de bir enerjisi var. Ama bu enerjisini oyundan çok, rakibe ve hakemlere harcıyor. Niang'ın attığı gol onun eseri. Sakatlanması da aşırı hırsının ürünü.
2- Niang'ın durumu...
50 metrelik geniş alanda oynadığı için 30. dakikada yoruldu. Bunun da nedeni, takım oyunu yerine topla tek başına oynaması. Üstüne markajına girdiği iki kişi ile mücadele etmesi...
Emre'nin kötü pasını gol yapan Niang'ın hemen arkasından Erdinç'ten kazandığı topla kaleci ile karşı karşıya kaldığı noktadaki kötü vuruşu...
Bunun da nedeni, topu kaybeden Erdinç'in panikle arkadan yaptığı müdahalede dengesini kaybetmesine rağmen oyuna devam etmesi... Yani centilmen davranması... Düşse, penaltı ve kırmızı kart olabilecek bir pozisyon. Doğrusunu yaptı, yeni bir tartışma ortamı yaratmadı ama kötü vuruşu da ona yakışmadı.
F.Bahçe ilk yarıda gol rekoru kırabilirdi. Önemli olan üç puan, liderlikse bunu bileğinin hakkı ile aldı.
Ve lider yalnız galibiyetin dışında da çok şey kazandı. Seyircisi küfretmedi. G.Saray maçı öncesi kırmızı kart endişesini üzerinden attı. Lugano'suz, Santos'suz da maç kazanabileceğini gösterdi. En önemlisi de futbol oynayarak kalan 9 maç için umut verdi.

<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

TSK'ya teslim edildi! 15 dakikada yüksek güvenlikli mobil askeri üs

Polisi görünce tuvalet kağıdını maske yaptı

ABD'de araç çalan hırsız, polis tarafından vuruldu