• $7,4157
  • €8,9892
  • 437.888
  • 1467
28 Ekim 2011 Cuma

Caner'in suçu ne!

Haftalardır sakat olan Mehmet Topuz, günlerce bu maça hazırlandı... Takım arkadaşları akşam idmanı yaparken, Aykut Kocaman, Mehmet Topuz'u sabahları gözlerden uzak tek başına aerobik çalıştırdı. Çabukluk idmanındaki rolü, Gökhan'ın kanat bindirmelerine destek vermek, orta sahanın göbeğini de üçleyerek top kazanma üstünlüğünü ele geçirmekti.
Büyük takımlarda oynamayan Bienvenu'ye de Beşiktaş'ın F.Bahçe'nin üstüne geleceği, Alex'in atacağı uzun toplarda defansın arkasından çabuk ataklara çıkması söylendi, anlatıldı... İdmanlarda da gösterildi.
İnönü Stadı'na gitmeden iki saat önce de Volkan, Alex, Emre takım arkadaşlarını bir odaya toplayarak bu maçın önemini anlattılar... Geçen sene sahada kazandıkları şampiyonlukla nasıl onurlarının zedelenmek istendiği konuşuldu...
İlk yarıda baktım, bunların hepsi lafta kalmış.
Caner'in dışında topu ileri taşıyan, koşan, mücadele eden yoktu.
Çünkü;
Orta sahada sırtına en ağır yük verilen isim olan Mehmet Topuz sahada gezindi, varlığı ile yokluğu hiç belli olmadı... İkili mücadeleleri kaybetti... Hücuma destek veremedi. Emre'nin de top kaybı yüksek oyuncu olunca orta saha ister istemez çöktü.
Bu takım haftalardır santrforsuz oynuyor. Karşı takımların stoperleri o kadar rahat ki, bir kişi yanında duruyor, diğeri de orta sahaya, hücuma destek veriyor.
Alex, Bienvenu'ye istediği topları attı. O kadar güzel kaleci ile karşı karşıya getirdi ki, ama Bienvenu çabuk değil... Sonra santrfor da değil. Kanat oyuncusu. Önü boş olacak, topu alıp koşacak.
Kazanacağım diye 78 dakika santrforsuz oynamak ne kadar doğru!
Üstelik hafta içi idmanlarında istekli olan Semih varken!
Bu takımda en çok Caner'in hakkı yeniyor.
İyi top oynıyor. Gol atıyor. Ertesi hafta yedek kulübesinde oturuyor. Son on dakika oyuna alınıyor. Ağzını açmıyor. 'Oyna' derlerse oynuyor, yüreğini ortaya koyuyor. 'Otur' derlerse de ağzını açmayıp oturuyor.
F.Bahçe, ilk yarıya göre ikinci yarı biraz farklıydı. En azından takım disiplini ve yardımlaşma vardı. Herhalde bunda soyunma odasında Aykut-silinin etkisi olmuştur.
Bir de Beşiktaşlı futbolcular kondisyonlarının düşmesi sonucu 70. dakikadan sonra oyundan koptular.
F.Bahçe bir puanı alarak en azından yenilmezliğini devam ettirdi. Trabzon'un, Galatasaray'ın puan kaybettiği haftada günü kurtaran takım oldu.

<h3>Başkan Erdoğan’dan CHP’ye erken seçim yanıtı</h3><p>“2023’E KADAR BEK

27 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da etkili olan yağışlı hava, trafikte yoğunluğa neden oldu

Aizanoi Antik Kenti'nde ''Roma'nın sikke koleksiyonu'' bulundu