• $9,6123
  • €11,1953
  • 554.207
  • 1471.14
21 Ocak 2015 Çarşamba

Bugün satılsa kuyruğa girerler

Emre hırslı futbolcu. Gazozuna da olsa kazanmak isteyen bir yapısı var. “Zemin kötü” uyarılarına rağmen defansa yardım etme düşüncesi ile ani attığı deparla sakatlandı. Futbolun içinde bu da var. Ama oyundan çıkarken öfke ile kulübeye yaptığı hareket hiç hoş değil. Niye bu sahada oynatıldığına mı kızdı, yoksa gençlerin açığını kapatmak için uğraşına mı? Ne olursa olsun, kolunda kaptanlık bandı olan Emre bunu yapmamalıydı.

Oyun, Emre, Diego ve Emenike’nin üzerine kurulmuştu. Emre orta sahayı toparlayacak, Diego’yu boş alanda topla buluşturacak. O da uzun toplarla Emenike’yi pozisyona sokacaktı. Bu üçlü ritmi yakalayamayınca, senaryonun üretkenliği istenildiği gibi olmadı. Emre, Topal’ın yanına geçtiği vakit, Diego hareketlendi, kendisini göstermeye çalıştı. Emre orta sahaya gelince de defansın arkasına atılan uzun toplarla da forvet canlandı. Emenike ise istekli olmasına rağmen hep tek kaldı. Takım arkadaşları oyunun felsefesine uygun ne Emenike’yi ne de Diego’yu oyunun içinde hareketli tutmayı yapamadılar.

Bunu görünce aklıma Antalya kampındaki menajerler geldi. Yabancı, yerlisi dahil kiminle sohbet etsem, bonservisi elinde F.Bahçe’ye gelen Diego’yu konuşuyor. Avrupa’da piyasasının olduğunu, F.Bahçe satmak istediği anda, verdiği paranın kat be kat çok üstünde müşteri bulacağını söylüyorlar. Bunun şahitleri de var. Başkan Aziz Yıldırım’ın satmayacağını bildikleri için kapıyı çalmıyorlar. Ama biz Avrupa’da iken ağzımız açık izlediğimiz Diego’yu şimdi beğenmiyoruz.

Gençler haklı olarak ellerine geçirdikleri fırsatı değerlendirmek, kendilerini göstermek istiyorlar. Böyle olunca da oyun disiplini ve kurgu bozuluyor. Kampta az genç olduğu için fark edilmedi ama sahada çok açık görüldü. Sahada birbirleri ile oynamamış o kadar çok oyuncu vardı ki.

Not: Tribünlerde susan, sessiz toplum, İzmir’de o malum gurubun protestosuna tepki göstererek kulübüne sahip çıktı. Bu da güzel bir gelişme.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

Mega lüks yat ''Lady Gulya'' Marmaris'te

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldı! Restorasyon çalışması sırasında şans eseri bulundu