• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
5 Kasım 2011 Cumartesi

Bu maçta herşey vardı

Alex'e 'iki maçlık cezasının bire indirildiği' haberi gelince şöyle dedi: Karabük maçında oynamadım ki... Siz beş dakika oynamamı, oynadı mı sanıyorsunuz... 85 dakika sahada yoktum... İki maçtır da oynamıyorum.
Sivas maçından önce Aykut Kocaman'ı en çok düşündüren konu, 'Alex'in yerine kimin oynayacağı' idi... Göbeği Selçuk-Cristian yapıp, Emre'yi ileri çıkarmayı düşündü. Emre'yi yerinde oynatıp, Cristian'a o görevi vermeyi bile kafasından geçirdi... Sonunda uyumlu göbeği bozmayarak Sezer'i oynatmaya karar verdi.
Doğru tercihdi, ama tutmadı. Tıpkı Manisa maçında bek oynattığı Orhan'ın önünde Gökhan Gönül'ü denediği gibi oldu ve hatasından hemen vazgeçti.
Sorun maç eksiği olan Sezer'de değil; takımın Alex'e alışık futbolunda. O olmayınca pozisyon üretecek, oyunu yönlendirecek, beyini yok. Sezer topu ileri taşıyamıyor. Nereye vereceğini bilmiyor. Arkadaşları da onun ne yapacağı kestiremiyorlar.

UÇAKTA UYUYORLARDI
Sivas maçında kötü oynamalarının bir başka nedeni de, Karabük maçında olağanüstü yıpranmanın yarattığı yorgunluk. Dört günde ikinci maçını oynayan bu takım fiziksel ve mental yorgunluk yüzünden idman yapamadı. Uçakta baktım hepsi uyuyordu!
Gökhan, Emre, Mehmet Topuz gibi takımı ateşleyen oyuncuların sahada dirençsiz görüntülerinin de az günde çok maç oynamak değil; Karabük maçında o olağanüstü enerjilerinin tükenişi vardı.
Bunların hepsini anlıyorum ama oynamayan Stoch'u çözemiyorum... Topu ileri taşısın, kaleye çapraz koşular yapsın, şut atsın en azından takıma bir canlılık getirsin diye oyuna alındı. O da yorgunlar kervanına katıldı.
Ya Caner!
Hırslı, inatçı futbolu ile milli takıma kadar yükseldi.
Ama dünkü hali neydi!
Bir futbolcu kötü oynar ama sahada hakemlik yapmaz. Ziegler sakatlandı, beke geçti. İlk golde adamı kovalamak yerine ofsayt diye elini kaldırıp oyundan düştü.
Hiç yakışmadı. Hakem de vermeyince F.Bahçe ilk yarıda yıkıldı.
Sen sahada hakem misin, yoksa top oynayan futbolcu mu! Ama hakem de ofsaytı vermezse böyle olur!
Sonunda golcüsü olmayan, orta sahası çöken Fenerbahçe de 27 maç sonra yenildi.
Geçen sene 27 maçlık seri, İstanbul'da Sivas'ı yenerek başlamıştı.
Sezon sonunda Sivas'ı, Sivas'ta yenerek şampiyon olmuştu.
Bu sene de Sivas'ta yenilerek, yenilmezlik unvanını kaybetti.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak