• $9,62
  • €11,1995
  • 557.908
  • 1492.05
26 Ağustos 2014 Salı

Bu maç niye oynandı!

Ülke olarak Soma faciasında iş güvenliği olmadı için yüreğimiz yandı.

Peki dün futbolcuların o tarlada iş güvenlikleri var mıydı!

Herkes korkarak maçı seyretti.

Emre anlattı. Bir gün önce basın toplantısına gittiğinde zemini yoklamak istemiş. Eli boyanmış.

Neden!

Tribünden bakılınca saha yeşil görünsün diye.

Kim kimi kandırıyor!

Eğer bu maçta sakatlık olmadıysa, bu iki takım futbolcularının iyi niyetindendir. Soyunma odasında taktik veren hocaların bile en büyük arzusu; “Futbolcuların maçtan sonra sağlam dönmeleriydi.”

Bir şey daha merak ediyorum: Acaba Ersun Yanal bu maçı izledi mi? İzlediyse ne düşündü? Benim aldığım duyumlara göre, (hocayı görenler anlattı) morali çok bozukmuş.

İsmail Kartal’a ise bir başka güven gelmiş. Bu yakaladığı fırsatı iyi kullanmak istiyor. Galatasaray maçında topu iyi çeviren, hücumu daha çok düşünen ve gol pozisyonu yakalayan taraf Fenerbahçe idi. Sahada iyi niyetli olan futbolcuların yapamadıkları tek şey, hücum pozisyonunda isabetli pas oranının yeterli olmamasıydı. Bu da Sow’un oyuna iyi başlamamasından kaynaklandı. Kenarları çok iyi kullandılar, hücumda çoğalmayı yapamadılar.

Emenike’nin kaçırdığı golleri anlayamadım. İki stoper arasında boğuşmaktan mı yoruldu? Öyle de olsa, Muslera ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda son vuruşları etkili olan ve topa sert vuran Emenike buzdolabını ayağı ile kapatacak kadar rahat olan hareketi yapamadı.

Herhalde top sevmedi.

Ya Sow’a ne demeli

F.Bahçe’nin çok önemli iki golcüsü suskundu. Zaten onlar iyi olsa F.Bahçe maçı ilk 90 dakikada farklı kazanırdı. Bu maçın penaltılara kalması bile F.Bahçe açısından iyi değil. Ama kazanmak önemli. F.Bahçe, G.Saray’ı sahada futbolla ezdi. Sonunda çalışan emeğini geçte olsa penaltılarla kazandı.

Şimdi Başkanı merak ediyorsunuzdur? Onu da söyleyeyim. Otelde maçı son sakin izledi. Takım stada gönderirken futbolculara, tek şey söyledi.

"Siz çok iyi takımsınız. Sakin olun. Bu maçı kazanacaksınız. Ben buna yürekten inanıyorum"

Maç izlerken de heyecanlı değil çok sakindi. Kaçan gollere üzüldü. Ama ümidini hiç kaybetmedi. Devamlı “Çok iyi top çeviriyoruz. İyi oynuyoruz. Biz iyi oynuyoruz. Çok güçlü bir takım” dedi. Penaltı pozisyonlarında da Muslera’nın hep aynı köşeye yattığını söyledi.

Onu da bildi. Volkan’ın kurtardığı penaltıya sevindi. Arkasından Mehmet Topuz’un kaçırdığına kızdı. Ama son penaltı için “Rahat olun. Atarsak kupa bizim. Olmazsa devam edecek” dedi. Kadlec atınca da doğal olarak emeğinin karşılığını almanın sevinciyle mutlu oldu.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı

İstilacısı aslan balığı Ege'de de yayılıyor