• $8,4794
  • €10,2627
  • 496.607
  • 1441.33
23 Mart 2015 Pazartesi

Bu ihanetin bedeli ağır olmalı

Önce Emenike’den başlayayım:

Bak kardeşim. Karabük’te 100 bin dolar bile almazken, F.Bahçe’den milyon dolarlar kazandın. Allah daha çok versin ama “Küstüm, kızdım” diyerek, sırtından formayı çıkarıp, “Oynamıyorum” diyemezsin. Taraftar, iyi oynadığın vakit seni nasıl alkışlıyorsa, kötü olduğun vakit de protesto hakkı var.

“Oynamıyorum” diyemesin. Seni kazanmak için her şeye göğüs geren hocana, başkanına saygısızlık yapamazsın. Takım arkadaşlarının emeğine de saygısızlık edemezsin. Beş kuruş alacağın gününde ödenmediği vakit, FIFA’ya kadar gitmeyi biliyorsun ama iş futbola, oynamaya gelince profesyonelliği unutuyorsun.

Seni anlamaya çalışıyorum. İleride tek kalıyorsun. Stoperlerle boğuşuyorsun. Yardımına kimse gelmiyor. Ama kaleci ile karşı karşıya kaldığın pozisyonu gol yapamazsan taraftar ne yapsın? Golü kaçırdığın için alkışlasın mı! İnsan en azından özür diler. Dua et, hakem senin bu forma çıkarmana kart göstermedi. Bu ihanetinin bedeli ağır olur. F.Bahçe formasını rüyanda görebilirsin.

Bu gerginlikten istifade etmek isteyen Bilic de ayıp etti. İlk maçta Olimpiyat Stadı’nda da aynısını yapmıştı.

Notlarıma bakıyorum.

İlk yarıda F.Bahçe sanki deplasmanda gibiydi. Bunu anlayabiliyorum, Gökhan Töre’nin Caner’i çıkarmaması, Kuyt’ın Mehmet Topuz’a yardım etmesi ile F.Bahçe kenarları iyi kullanamadı. Yine de iki net gol pozisyonu yakaladı. Birinde Emeneke, diğerinde de Topal son vuruşu yapamadılar. Yani pozisyon olarak F.Bahçe daha üstündü.

İsmail Kartal şanssız bir hoca.

Emenike’yi devre arasında oyundan alması bir derstir. Ama Kuyt’ın üç dakika sonra sakatlanması tam bir şanssızlık. Diego’nun girmesi ile topa ayağa iyi oynayan Alper, Emre ve Topal ile F.Bahçe daha etkili göründü. Ama gol pozisyonu yakalayan taraf Beşiktaş’tı.

Sonuç mu!

G.Saray maçının bir kopyası oldu. O maçı da F.Bahçe maçın sonlarına doğru kazanmıştı. Beşiktaş’ı da öyle. Taraftarlar da “Şampiyonluk yarışında ben de varım” diyen F.Bahçe’nin golünü Sow’un atmasına çok sevindi.

<p>İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şehit  sayısı 14'ü kadın, 5'i çocuk olmak üzer

İslam ülkeleri Mescid-i Aksa için harekete geçecek mi?

Mescid'i Aksa'da bir araya gelen Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kıldı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra bir ilk

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu