14 Nisan 2014 Pazartesi

Bu hafta tur atılır mı?

Salih’in ilk 11’de zoynadığı 3. maçıydı. Taraftar seviyor. Top onun ayağına geldiği vakit mutlu oluyor.

Ancak F.Bahçe’de Salih için iki ayrı görüş var:

1- Geçen sene yakaladığı çıkışı bu sene bulamadığı için kavrulduğunu öne sürenler, tekrar kendine gelmesi için satılmasını veya Avrupa’ya kiraya verilmesini düşünüyorlar.

2- F.Bahçe’nin geleceğinin Alper ile birlikte Salih’te olduğunu öne sürenler ise kazanılmasını, hatta gelecek sene takımın çatısının bu genç üzerine kurulmasını istiyorlar.
Maçtan önce Ersun hoca Salih’I odasına alarak “Kendisi için değil, düz, basit, takım için oynamasını” istedi. Takım arkadaşlarına da, adam eksiltme özelliği olan Salih’in daha çok hücumda topla buluşturulmasını istedi.

Sarı kart görünceye kadar görevini yaptı. Ancak ondan sonra “Kırmızı kart görürüm, arkadaşlarımı 10 kişi bırakırım” psikolojisi ile riske girmekten kaçtı. Oysa, o dakikaya kadar her pozisyonun içinde olan, top kazanan mücadele eden bir Salih vardı.

F.Bahçe kendi yıldızını kazanmak istiyorsa, Salih’I ısrarla oynatmalı. Tuncay’dan sonra F.Bahçe’de en çok sevilen futbolcu… Öz güvenini kazanan Salih çok iş yapar. Ama kulübede oturursa paslanır ve bir yıldız daha kaybolur gider.

Caner bu sene takımın en iyisiyse, oynaya oynaya oldu. Fatih Terim, milli takımda solbek oynattı. Ondan sonra da F.Bahçe’nin değişmez oyuncusu oldu. O kadar iyi ki, duran toplarda Alex’ten farkı yok.
Fazlasıysa, mücadele etmesi ve savaşçı olması. İlk yarının sonlarında sol arka adalesinden sakatlandı. Seke seke soyunma odasına gitti. 70. dakikaya kadar da sahada mücadele etti. Hiç bir şeyden kaçmadı. Bu da Caner’I Caner yapan bir başka özellik.

Sow’a, Webo’ya bir şey diyemiyorum. Etkisiz gibi göründüler ama bunun nedeni orta sahada istedikleri topları alamamaları. Sow, bir kez sahneye çıktı, o da stoperlerin arasına atılan toptu. O pozisyonda çabukluğuyla beraber bütün hünerlerini kullandı. Oysa böyle oyuncular ne kadar çok pozisyona girerlerse o kadar etkili olurlar. F.Bahçe’nin en büyük özelliklerinden birisi olan rakip defansın arkasına atılan uzun toplar dün hiç yapılamadı.

Her şeye rağmen F.Bahçe’nin çok yönlü maç kazanma özelliği var. Antalya maçında da duran toplardan sonuca gitti. 4 gol attığı maçta kim iyi oynadı, kim kötü oynadı sorusu yerine skora şapka çıkartılır.
F.Bahçe Antalya maçını kazanarak adım adım şampiyonluğa yaklaşıyor. Belki haftaya belki de ondan sonraki hafta turu atar. Ancak bu futbol Beşiktaş maçına yetmeyebilir.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor