• $15,8456
  • €16,7363
  • 931.504
  • 2405.6
7 Aralık 2012 Cuma

Bu futbolla onu kimse almaz

Gladbach maçına birçok kişi, Recep Niyaz'ı izlemek için geldi. Beni arayanlar, 'Recep 11'de oynayacak mı?' diye sordu. 'Neden' dediğimde 'O oynayacaksa maça gideceğiz' cevabını verdi. Sonra öğrendim, benim gibi Samandıra'yı arayanlar da aynı soruyu sormuş.
Ömer Temelli'nin locasına gittim. Belki bilmiyorsunuzdur, Denizli'den Recep'i 15 yaşında 150 bin euroya almıştı. Heyecanlıydı. Benimse gözüm Recep ile birlikte alt yapıdan yetişen Özgür Çek ve Mert'e takıldı. İlk kez üç genç bir arada hem de Avrupa maçında oynuyordu.
Mert güven veren bir kaleci. Bunu Volkan'ın olmadığı dönemlerde de ispat etti. Dün gece yediği goller moralini bozmamalı. Hata onda değil, önünde oynayan ağabeylerinde. Özgür Çek ve Recep'in zamana ihtiyaçları var. En azından fizik güçlerini kuvvetlendirmeliler. Böyle forma şanslarını oynayıp daha farklı kullanmalılar.
KAYBOLUR GİDER
Ama Orhan Şam ile mukayese edersen, en azından iki gencin önü açık. Özgür Çek kanat bindirmelerinde var, Gökhan gibi de diyebilirsiniz.
Ama devamlılığı yok. Topu kaptırdığı vakit geriye dönme anlayışı Orhan'dan iyi.
Semih varken, Bienvenu niye oynadı diyebilirsiniz!
Ben söyleyeyim. Belki koşar, mücadele eder, gol atar da müşteri çıkar diye. Bu futbolla Bienvenu'yü kimse almaz. Bırakın Avrupa'yı bizim ligimizde Karabük bile istemez.
Stoch havasını kaybetmiş. Kendini göstermek için yırtınıyor ama gücü, morali yok. Nerede geçen sene 16 milyon euro verilen Stoch, nerede bugünkü Stoch! Oyundan çıkarken kulübeye yaptığı hareket de, öfkenin, isyanın patlaması. Ama oturup 'Ben ne oynadım' diye düşünmeli. Gitmek için bu hareketleri yapıyorsa, o da teknik kadronun bileceği bir iş. Krasic'e gelince, oyunun içinde olma düşüncesine diyeceğim yok. F.Bahçe çok daha farklı düşünceler ile bu futbolcuyu transfer etti. Kocaman, Krasic için '2. yarı hazır olur' diyor. Dilerim öyle olur. Yoksa o da kaybolanlar kervanına girer.
Şunu söylemek istiyorum: Bu maç oynamayanlar, forma isteyenler için fırsattı. İyi kullanamadılar. Grupta bu kadar güzel başarıyı yakalayan takımın final gecesi böyle bitmemeliydi.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı