• $9,3113
  • €10,8438
  • 529.596
  • 1429.85
21 Nisan 2015 Salı

Böyle oynasın şampiyon olur

Futbol dolu muhteşem bir maç izledik. İki takıma da helal olsun. Oyunu çirkinleştirmediler. Sahada sadece futbol oynadılar. Top bir o kaleye bir bu kaleye gitti. Pozisyon bol, ikili mücadeleler harika, topu kazanmadaki pres, çabuk oynama isteği ile final maçı gibiydi.
Gözüm Ozan ile Alper’e takıldı. İkisi de kaliteli oyuncu. Ama bana göre Alper, bir adım önde.
Şener’e baktım. O da iyi oyuncu. F.Bahçe’de oynar mı! Gökhan varken, zor. Bursa’da kolay da, F.Bahçe’de soru işareti var. Sabırlı olup, sorun çıkarmazsa belki!
Caner mükemmel oynuyor. Kendi kulvarında hem Volkan Şen’i marke etti hem de Şener’in rahat atağa çıkmasını engelledi. Bunların yanında da hücuma çıktı, ortalar yaptı, Sow’a pozisyonlar üretti. F.Bahçe’ye böyle çok yönlü oyuncu lazım.
Bu maçı futbol oynamak isteyen iki takımın orta sahası güzelleştirdi. Ozan, Belluschi ve Josue’ye karşı, Mehmet Topal, Emre, Alper üçlüsünün mücadelesi bana büyük keyif verdi. Özellikle Emre, kariyerinin en iyi futbollarından birisini oynadı.
İsmail Kartal’ın yorulan ve pas hatası yapan Emenike yerine Hasan Ali’yi beke alıp, Caner ile orta sahayı daha güçlü yapma düşüncesi, kazanma adına yapılan en önemli hamleydi.
Yakaladığı liderlik avantajı ile büyük mücadele veren F.Bahçe, rakibinden daha iyi olan futbolunu Webo’nun golü ile taçlandırdı. Kimse bu gol için ağzını açmasın. Temizin temizi, beyazın beyazı…
Maç sonunda notlarıma bakıyorum:
Daha çok pozisyona giren, daha çok kaleye şut atan, daha çok üç puanı isteyen taraf Fenerbahçe idi. Bursaspor da kazanmak adına çok güzel işler yaptı. Bir tek heyecan veren şutları var, onu da Volkan mükemmel kurtardı. İyi kaleci de böyle maçlarda kalitesini ortaya koyar.
Futbol adına iki takıma da tebrikler. F.Bahçe bu futbolunu oynamaya devam ederse, liderlikten de inmez, şampiyon da olur.

<p>Kardeşiyle birlikte aşıyı reddetti, koronavirüse  yakalandı. Şimdi onun en yakın arkadaşı, sürekl

“Son pişmanlık” fayda etmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu