• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
17 Nisan 2015 Cuma

Böyle hakemler ligi geriyor

Maçı yöneten Mustafa İlker Coşkun ismindeki bir hakem. Öyle bir penaltı verdi ki, tribünde izleyen F.Bahçeli taraftarları bile şaşırdı. Bir kere Efe Halil Özarslan’ın Sow’a yaptığı hareket 18 dışında, penaltı ile hiç ilgisi yok. Faul verse bile tartışılır. Ama hakem bu, ne yapsın! Kararını desteklemek için pozisyonu 18 içinde değerlendirip, penaltı düdüğünü çaldı.
Şimdi, böyle bir penaltı lig maçında üç büyüklerden birisine verilse, al sana kavga. Ondan sonra “Demeç veren yöneticiler, ortamı geriyor” diyorlar. Oysa gerilimi yaratanlar, böyle hakemler.

F.Bahçeli futbolcular yaşadıkları kötü olayın izlerini tam olarak atamamışlar. Bu, sahadaki hareketlerinden, davranışlarından belli oluyor. Kafaların dağılması, normal hayata dönmek, maç oynayarak, kazanarak olur.

İsmail Kartal lig öncesi kupada oyuncularını görmek için iyi bir test idmanı yaptı. Caner’i Hasan Ali’nin önünde denemesi, Hasan Ali’yi kazanmak istemesi, Mehmet Topal, Sow ve Kuyt’ı 15 gün önceki durumlarına göre test etmesi ileriki haftalar için bir arayış olabilir.

F.Bahçe’den ayrılma kararı Kuyt’ı kafa olarak rahatlatmış. Attığı ilk goldeki sakinliği ve devamlı oyunun içinde olması herkese örnek olmalı.

İsmail Kartal’ı da Başkan’ın “Seneye de seninle yolumuza devam edeceğiz” sözü rahatlatmış. En azından günü kurtarmayı değil, geleceği de düşünmeye başladı.

Peki, 18 kişilik kadroda Diego niye yok?

Sakat mı! Değil...

O vakit isminin üstüne çizgi mi çekildi! Oynatılmayacak mı! Sordum, soruşturdum, Bursaspor maçı düşünülerek oynatılmamış, Samandıra’da özel idman yaptırılmış.

Bu şu demektir:

Yaptığı hareketi kimse beğenmese de, Diego bir değer. Bu takımında patronu İsmail Kartal. Bunu da Başkan yüzüne karşı söylemiş. Tıpkı Alex’te olduğu gibi. Hatasını anlarsa, hocasının gözüne girerse farklı olabilir. Hatırlayın, Alex yuhalandığı gün Başkan ayağa kalkıp alkışlamasa, bugün Alex mi vardı! Diego geldiği günkü gibi taraftarın sevgisi olmak istiyorsa, bu kötü hareketini olumluya çevirmenin tek yolu, oynamak, oynatmak ve maç kazandırmaktan geçer. Yoksa o da F.Bahçe’de unutulanların arasına girer.

<p>Şişli Ermeni Kabristanındaki anmaya Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Kült

Markar Esayan'a vefa... 'Bugüne kadar geri adım atmadı, Markar yalnız değildir'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi