• $18,0681
  • €18,2505
  • 1018.44
  • 3020.01
4 Kasım 2012 Pazar

Böyle futbol da anlayış da olmaz

Maçtan sonra Aykut Kocaman'ın ne konuştuğunu bilmiyorum. Çünkü yazımı çok önce yazdım.
1. Gerekçem: F.Bahçe'de herkesin ruh sağlığı bozuldu. Futbolcu oynarsa, takım maçı kazanırsa, teknik kadro, yönetim, taraftar o hafta rahatlıyor. Yenilirse herkes tu-kaka oluyor. Oysa yönetimlerin başarısı veya başarısızlığı saha sonuçlarına göre değil, yaptığı hizmetlere, kulübü nereden alıp nereye getirdiği ile orantılı olmalı.
2. Gerekçem: Toplumları liderler yönlendirir. Aykut Kocaman'ın her maçtan sonra medyanın karşısına geçip tuzak sorulara 'İstifamı günü gelince yapacağım' söylemi doğru bir duruş değil. Bundan herkes etkileniyor.
Krizden kurtulmanın tek yolu, sahada mücadele etmekten, futbol oynamaktan geçiyor.
Bunu da futbolcular yapacak.
İdmanlarda kemik sesi geliyor, kıran kırana oynuyorlar, maça gelince topa ayağını koymaya korkuyorlar.
PARA DEĞİL YÜREK İŞİ
Orta saha yol geçen hanı gibi! Cristian sahada geziniyor. Defans evlere şenlik! Kaleci Volkan rakip oyuncu ile karşı karşıya kalıyorsa ve gol kurtarıyorsa düşünmek lazım.
Sow'a sakat diyorlar. Üç maçtır takımın en iyisi. Stoch 'Oynamıyorum' diye kızıyor. Formayı veriyorsun, bal yapmayan arı gibi. Takım oyununda hiç yok. Üç kişinin arasına girip, kilitleniyor. Geçen sene yerinde duramayan, kaleye çapraz girip, sert şutlar atan Stoch bu sene mumla aranıyor. Doksan dakikada F.Bahçe'ye yakışan bir tek hareket vardı. O da Stoch'un ters yöne ortasında Kuyt'ın topu indirmesi ile Selçuk'un attığı gol. Onun dışında sahada yavaş oynayan, isteksiz ve ne yaptığını bilmeyen bir takım vardı. Oysa biraz ileride basıp, topu yere indirseler çok farklı olabilirdi.
Şimdi diyeceksiniz ki, 'Sakat çok'. Geçiniz efendim.
Hepsi milyon dolarlar alıyor. Hem de hiç aksatılmadan. Bu iş para değil, yürek işi. Rakibinin arkasına saklanan, topu almak için hamle yapmayan, riske girmekten korkan futbolcu her maçta zorlanır. F.Bahçe dua etsin, bu kriz döneminde böyle zayıf takımlarla oynuyor. Volkan Demirel gibi de bir kalecileri var.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi