• $16,7274
  • €17,7121
  • 988.926
  • 2538.45
2 Ağustos 2012 Perşembe

Boşa giden 45 dakika

F.Bahçe futbol olarak geçen senenin çok gerisinde. En azından dünkü maçta böyleydi. Özellikle ilk yarıda. Durarak oynayan, topu ayağına bekleyen bir görüntü vardı.
Hazırlık maçlarında çabuk, ileriye oynayan takım, kendi sahasında, seyircisinin önünde durdu.
Akıl almaz derecede pas hatası yaptı. Oyunu yaymak, kanat değiştirmek için uzağa topu atamadı. Yakına pas veremedi. Peki neden böyle oldu?
Bu kadar transfer yaptıktan sonra, yıllardır yedek kulübesinde oturttuğu, 'Nöbetçi golcü' dediğin Semih ile oyuna başlıyorsan, orada durmak lazım. Sow hazır değil ama kadroda. Bienvenu de öyle.
Neden onların birisi ile başlanmaz. Gücü yoksa, ikisinden biri ile sahaya çık, sonra değiştir. Önemli olan ilk kez taraftarının önüne çıktığın maçta iyi görüntü vermek, mücadele eden, çalışan bir takım göstermek değil mi! 70 dakikada iş işten geçtikten sonra oynatmanın kime yararı var?
Ya Mehmet Topal!
Onu görenler, 20. dakikada Emre'yi aramaya başladı. Çünkü takımı ateşleyen, havaya sokan orta sahayı organize eden bir kişi yoktu. Cristian Baroni bile durgundu.
Bir tek Kuyt vardı. O da içeri girip kalabalık arasında kaldı.
İkinci yarıda Semih'in yerine Dirk Kuyt'un santrfora geçmesi, Mehmet Topuz ve Caner'in oyuna girmesi takımı geç de olsa canlandırdı.
SAHADA ATEŞLEYİCİ YOK
Pozisyon bulan, baskı kurmak isteyen bir görüntü vardı. İyi, güzel de. Gol atma arzusunun yükselmesinin yanında; oyun disiplininin dağılmasının faturasını ağır ödediler.
Baskılı oynarken, bir kontratakta yapılan hata F.Bahçe'nin tur umudunu Saracoğlu'nun çimlerine gömerken, son dakikada Bekir'in kafa golü ise en azından F.Bahçe'nin kendi sahasında yenilmesini önledi. Tur şansını bir ihtimal de olsa rövanşa taşıdı.
Benim anlayamadığım, Avusturya'da yapılan hazır maçlarında takımın en iyisi Cristian ile Alex'ti. İkisi de dün sahada yoktu. Bir tek bir şeyler yapmak isteyen Kuyt vardı, onunla da takım arkadaşlarının uyum sorunu ortaya çıktı.
Şimdi sormak lazım: Yobo'nun işini bitiremeyen, stoper almayan, orta sahaya, santrfora transfer yapmayanların hiç mi suçu yok? Sıradan bir takım karşısında F.Bahçe ezildi, büzüldü.
Çünkü onlar koştular. F.Bahçe'nin yapması gereken presi onlar yaptı.
Bu da gösterdi ki, futbolda forma veya isim oynamıyor. Koşan, çalışan kazanıyor. En önemlisi de bu takımın sahada ateşleyicisi yok.

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Her gün iki tane yumurta tüketirseniz... İşte vücudunuza etkileri

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi

Bartın'da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor! caddelerde su taşkınları oldu