• $9,2706
  • €10,7577
  • 526.634
  • 1409.56
22 Nisan 2013 Pazartesi

Birlik sadece cenazede olmaz

İlk kez Serkan bana ilk 11'i sormadı. Ben de O'na "Maç ne olur?" diyemedim. F.Bahçe için Ordu maçının en zor deplasman olduğu söylendiği günlerde O, "G.Birliği" diyordu. Öyle de oldu.

F.Bahçe'nin duran toplardan yediği gollere kızıyordu. Oyunun başında yine öyle bir gol yedi. Hem de iyi başladığı, şampiyonluk şansını devam ettirmek arzusunda göründüğü bir maçta.

G.Birliği'nin ilk yarıda 2.5 atağı var. İkisi gol oldu. F.Bahçe 9 atak yaptı, gol bulamadı. Kendi sahasında Sivas'a yenildiği, Elazığ ile berabere kaldığı maçlar gibi oldu.

Baskılı oynadı, pozisyon üretti, son vuruşları yapamadı. Webo gününde değildi. Topla buluşamadı, buluştuğu vakit de ayağı kaydı. Arkadan, yandan destek de bulamadı. Sow oyuna girince "Muhteşem ikili canlanır" denildi ama kapanan rakip karşısında onlar da etkisiz kaldı.

Salih'ten çok şey beklendi. Hücum organizasyonlarında etkiliydi de. Ama orta sahada top kazanmada, takımı kontratağa çıkarmada hiç yoktu. Yine de ne de olsa F.Bahçe'nin güven veren, parlayan yıldızı.

Hiçbir şeye karışmayan, riske girmeyen Cristian ile Meireles'in yanında Salih pırlanta.

Üç kulvarda mücadele eden F.Bahçe'nin bir kulvarı Ankara'da çöktü. Ligde şampiyon olmayabilir. Ama bu takım bu yıl onuruyla mücadele etti. Alkışı da çoktan hak etti. UEFA'da ise yarı finale çıktı.

NEREDEN NEREYE GELDİ

Maçtan sonra kafama takıldı! Acaba futbolcular, "G.Birliği'ni nasıl olsa yeneriz" diyerek daha çok perşembe gecesine mi kilitlendiler? Kafalarında Benfica maçı mı vardı?

Oyunun ilk yarısına bakıyorum, top oynamak, maçı kazanmak isteyen, sahada rahat olan taraf F.Bahçe'ydi. Yakaladağı pozisyonların dörtte birini gole çevirse skor da farklı olurdu. Ama futbol böyle bir oyun. Oynayanın değil, gol atanın kazandığı bir oyun.

Sezon başında, daha doğrusu ligin ilk yarısında 29 puan toplayan F.Bahçe için, "Bu sene UEFA'da yarı final, ligde ikincilik, kupada da final" dense kim ne derdi? Hayır diyen çıkar mıydı? Hele hele başkanının, antrenörünün her maçta istifaya çağrıldığı, futbolcuların suçlandığı günlerde.

Herkes F.Bahçe'nin nereden nereye geldiğini iyi görmeli. Birlik, beraberlikler sadece cenazelerde cami avlularında olmamalı.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi