• $9,2834
  • €10,7585
  • 526.934
  • 1409.56
10 Mayıs 2015 Pazar

Bir tuhaf takım

Kafama şu soru takılıyor:

Galatasaray’ın son dakikalarda attığı gollerle maç kazanması Fenerbahçeli futbolcuları etkiliyor mu!

Çünkü bir tuhaflık var bu takımda.

Volkan’a bakıyorum, Türkiye’nin en iyi kalecisi, tek başına çok maç kazandırdı. Ama iki haftadır çok kötü goller yiyor. Alper haftalardır sahada varlığı ile yokluğu belli değil, kötü oynuyor. Kuyt kulübede oturuyor. Hadi Kuyt’ın 90 dakikalık gücü yok diyelim, rakibin direncini kırmak için onunla başlamak daha akılcı olmaz mı!

Sahaya bakıyorum, Caner, Alper, Sow sola yığılmışlar, Gökhan sağda tek başına. Bekir ile Egemen’i hiç çözemedim. Batuhan tek başına ikisini dağıttı. Diego oynamak istiyor, ona ayak uyduran yok. Şişir topu, ilerde tek başına olan Emenike’ye. Sonra ver Sivas’a kontratak şansı.

Bir garipti takım. Hücum pozisyonunda topu ayaklarına aldıkları vakit, ne paslarında, ne ortalarında ne de şutlarında isabet vardı. Tutarsız, dengesiz, sallapati bir görüntüdeydi.

O sahada savaşan, ilerde basan, takımını ateşleyen Emre bile durgundu.

İkinci yarıda ne değişti!

Webo farkı. Hatırlayın iki hafta önce futbolcular, Emenike’ye ciddi ol diye bağırmışlardı. Yani onu sahada laubali buluyorlar, Webo’ya daha çok inanıyorlar. En azından ritimleri uyuyor. Bir başka fark,topu yere indirmeleri, ikili mücadelelerde top kazanma özelliklerinin artması, oyunu kanatlara yığmaları. Ortalarının isabetli olması. Topal’ın, Emre’nin takımı ileri itmesi. Yani oyunu rakip kale önüne yığma arzuları. Geç de olsa Kuyt’ı oyuna alması.

Sahada seksen dakika durgun olan, topu ayağında ezen, goller kaçıran Sow’un altın değerindeki galibiyet golünü atması.
İkinci yarıdaki istekli futbolu görünce kafama yine bir soru takıldı!

F.Bahçe bu futbolu niye ilk yarıda oynamadı? Niye bu 11 sahaya çıkmadı? Niye oyunda bir ritim, maç kazanma isteği yoktu?
Acaba devre arasında soyunma odasında birileri mi takımı ateşledi? Yoksa hatalarını görüp, futbolcular birbirlerine mi kenetlendi?

Ne olursa olsun F.Bahçe bu galibiyet ile “Şampiyonluk yarışında ben de varım” dedi. Ama… Herhalde birçok kişi bu futbolla kalp hastası olmuştur.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi