• $8,4646
  • €10,2872
  • 501.09
  • 1441.33
08 Aralık 2013 Pazar

Bir devre oynadılar üç puanı aldılar

Önce Caner ile başlamalıyım:
Sevgiyi, maçlarda cesur yüreğin ile oynadığın için kazandın. Milyon dolara alınan Kadlec’i, milli takımın değişmez sol beki Hasan Ali Kaldırım’ı bir kalemde yedek kulübesine oturttun... İkili mücadelelerde top kazama, kanat bindirmelerin ve ortaların ile o yerin vazgeçilmez bir numarası oldun...
Şimdi kafan rahat değil. Olmadığın içinde sinirli, hırçınsın. Durup dururken hakemle tartışıyorsun, kartı görüyorsun. Sakin olacağın yerde, daha çok hırçınlaşıyorsun. Yan hakeme gidip, onunla tartışman, sonra seni sakinleştirmek için yanına gelen takım arkadaşın Mehmet Topuz’u elinle itmen, kovman doğru mu!
Yapma kardeşim. Alınterin ile kazandığın övgüleri, zirveyi kaybetmek üzeresin.

Alves ile devam edeyim:
Ne oldu sana güzel adam. Boyun, posun, fiziğin güzel de, pozisyon almada acemi oyuncu gibisin. Volkan’a kızıyorlar da senin gibi bir üst düzey oyuncu Kweuke’yi nasıl kaçırır? Aynı pozisyonu bir dakika sonra yine yaptın. Kötü oyununla Gökhan’ı da bozdun.
Fenerbahçe’nin ilk yarıda topu ileriye taşıyamamasının, alışılmışın dışındaki ürkek futbolunun birinci nedeni defansın kendi aralarında yan pas oynayarak oyunu soğutmaları, oyun kuracak orta saha oyuncularını ileriye itememesidir. Sow’un, Kuyt’ın defansa gelip yardım etmeleridir.
İkinci yarıda ise bunun tersini yaptılar. Oyunun birinci dakikasında olması gereken, baskılı, presli oyununu oynadılar. Webo’nun oyuna girmesi, Kuyt’ın forvet arkasına geçmesi ile gerçek oyunlarını oynamaya başladılar. Pozisyon da ürettiler, oyunun hakimi oldular. Sonunda zor da olsa üç puanı aldılar.

Yeri gelmişken şunu söyleyeyim:
Webo çok değişik, kuralları yıkan bir oyuncu. Maçtan üç saat önce küveti buzla doldurarak içine giriyormuş. Böyle alışmış, kendini daha diri hissederek rahatlıyormuş. Oyuna girerken baktım, yerine duramıyordu. Golü atınca aklıma geldi.
Ersun Yanal’ın Sow’u çıkarıp, Selçuk ile Topuz’u oyuna alması da bu üç puanı koruma adına güzel düşünceydi..
Sonuç: Fenerbahçe ikinci yarıdaki gibi baskılı oynarsa her maçı kazanır. İlk yarıdaki gibi etkisiz olursa zorlanır..

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi