• $16,7632
  • €17,5022
  • 976.739
  • 2443.77
5 Mart 2015 Perşembe

Bir de arkadaşları onunla oynasalar

İsmail Kartal, Emenike’yi tercih ederse, G.Saray maçında bu ilk 11’den dört kişi oynayacak. Gözümü hep onlara diktim. Dört hafta önce en formda zamanında ceza alan Volkan, bıraktığı yerdeki gibi. Alves yüreği ile oynuyor, küçük-büyük takım ayırımı yapmadan üst düzey mücadele ediyor. Diego ile birlikte ikisinin oyununa hayran kaldım.

Saha dışında da Diego çok özel bir kişi. Kaprisi yok. Hırçın değil. Küsmüyor da. Onun yerinde başkası olsa, oynamadığı, kulübede oturduğu vakit küser, kapris yapar. On dakika oynattığın vakit sahaya bile çıkmaz, başkana gider, "Satın beni, aldığınız parayı veren kulüp var" der. Oynattığın vakit de laf olsun diye sahaya çıkar. Ama o tam bir profesyonel ve her şeye olumlu bakan bir kişi.

Attığı akıl dolu gol ve gol hazırlama paslarını demiyorum. Çıplak gözle sadece ona baktığınız vakit her şeyi daha açık görüyorsunuz. Pas veriyor, sonra boş alana kaçarken eli ile ‘Bana ver’ işareti yapıyor. Alamayınca kızmıyor, arkadaşına bağırmıyor. Topsuz oyunu mükemmel oynuyor. Kilitlenen oyunu açıyor. Dikine oynuyor. Sow ve Webo’nun önlerine ikişer kez o kadar güzel toplar attı ki, rakip stoperler ters köşe yattılar. Arkadaşları oyun içinde ne kadar çok Diego ile oynarlarsa o kadar takım kazançlı olur. Bir yanında genç Uygar, öbür tarafında futbolu çoktan bırakmış Topuz oynuyor. Diego gidip pres yapıp top kazanıyor, hücum organizasyonu yapıyor.

Gelelim Sow’a. Eski Sow olmak, gol atmak için sahada yırtınıyor. Çok koşuyor, kendi bölgesinde defansa yardım ediyor. Ama topu ayağına aldıktan sonra kilitleniyor. Rahat yapacağı hareketlerde zorlanıyor. Morali bozuluyor. Dilerim kafa ile attığı gol, üzerindeki baskıları azaltmış, moralini düzeltmiştir.

Maç öncesi beraberliğe razı olan Fenerbahçe, kupada bu skorla yarı finale adım attı. Ama ben ikinci yarı oyuna giren Meireles’i beğenmedim.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı