• $13,5787
  • €15,3757
  • 778.43
  • 1950.61
24 Ocak 2013 Perşembe

Bir ağabeyden Salih'e uyarı

Önce şunu söyleyeyim: Yazacaklarım ne bir görüye ne de bir duyuma dayanıyor. İleriye dönük bir endişe. Genç Salih, F.Bahçe'nin sevilen yüzü. Tıpkı bir zamanlar Tuncay gibi. Taraftarlar seviyorlar. Saha içindeki her hareketini hayranlıkla izliyorlar. Kendi kardeşleri top oynuyormuş gibi mutlular.
Top ayağına da yakışıyor. Semih'e verdiği o güzel pas, direkten dönen şutu, oynadığı güzel futbolun kreması. Kendine güveni, sakinliği Salih'i F.Bahçe'nin beklenen genç yıldızı yaptı.
Bunların hepsi güzel. Zor olan bundan sonraki tavrı, davranışları. Aman kardeşim kafanın içine futbolun dışında hiçbir şeyi sokma. Senin gibi genç, şöhretli futbolculara kurulacak tuzaklardan uzak dur. Gece hayatına dalıp magazincilere malzeme olma. Benden sana bir dost-ağabey nasihati.
İKİ KOCAMAN NEDEN
Bir de Meireles'e bir çift lafım var: F.Bahçe için çok önemli bir oyuncusun. Farkın dün yine belli oldu. Orta sahayı toparlıyorsun, hücuma destek veriyorsun. Takımın vazgeçilmez oyuncususun. Ama şunu unutma; G.Saray maçından sonra Halis Özkahya ile yaşadığın olayda sonra 'haklı çıktın' ya, bundan sonra hakemlere karşı çok dikkatli ol. Hepsinin gözü senin üzerinde.
Gelelim maça: Kupada gruptan çıkmasında bir sorun olmayan ve bu kulvarda düne kadar oynamayanları oynatan Aykut Kocaman bu maça neden tam kadro çıktı? Bunun iki cevabı var:
1-G.Antep maçı öncesi as kadro ile son provayı yapıp, o maça tam anlamıyla hazır çıkmak. 2-Ligde istediği hedefe gidemezse, en azından kupayı garantiye almak.
Neleri beğendim? Ön liberoda Selçuk'u tek bırakıp, Meireles'i ileri çıkarak ön bloğu kalabalık yapmasını ve takımın ileride basarak, top kazanma avantajını eline almak istemesini... Salih'in güzel futbolunu... Egemen'in düzelmesini... Orhan, Bekir ve H.Ali'nin kusursuz futbolunu... Ömer Temelli'nin Isparta'dan 5 bin liraya aldığı Beykan'ın santrfor olmasına rağmen kanat bindirmelerini ve attığı golün yanı sıra Cristian ve arkadaşları tarafından omuzlara alınmasını...
Beğenmediklerime gelince...
Kenarda oynayan Sow'un istediği, defansın arkasına uzun topların atılmamasını. Oyun içindeki isteksizliği. Stoch'un bekleneni verememesini. Düşük tempo ve az pozisyon üretilmesini.

<p class='MsoNormal'>Peki, bu karar neden önemliydi? Akşam Gazetesi Yazarı  Oğuzhan Bilgin tüm merak

Artık her yerde 'Türkiye'

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri