• $15,8976
  • €16,8149
  • 938.91
  • 2383.82
10 Aralık 2012 Pazartesi

Bıçak sırtında gezen takım

Maç öncesi kulislerde şu konuşuluyordu: Aykut Kocaman, Stoch'u niye kadroya almadı!
Oysa M.Gladbach maçından sonra futbolcuyu yormamak, bu maça saklamak için oyundan çıkardığını söylemişti. Peki ne oldu! Kimilerine göre Stoch hatasını kabul etmedi, özür dilemedi ve kadroya alınmadı.
Eğer öyleyse, o vakit kadro dışı bırakmanın takıma zarar verdiğini savunanlar, haklı olarak 'Para cezası verip, oynatamaz mıydı?' sorusunu soruyorlardı.
Çünkü Stoch'un dışında takımı ateşleyecek kaç oyuncu var?
G.Saray maçı öncesi kart sınırında olan Meireles ile Topal oyuna tedirgin başladı. Onların durgunluğu takıma da yansıdı.
Aşırı sinirli olmalarının bir nedeni de sahaya istedikleri oyunu yansıtamamaları. Gol atamayınca, pozisyon üretemeyince sinirleniyorlar. Ondan sonra da takımın havası kayboluyor.

CAN DAMARI MEİRELES
İkinci yarıda etkili görünmesinin nedeni de Cristian'ın geriye çekilip, 10 numaraya Sezer'in alınması değil, her türlü riski alan Meireles'in ileriye çıkması, takımı rakip kale önüne taşımasıdır.
Kim ne derse desin, Meireles bu takımın can damarı. O oynarsa, takım daha çok hücuma çıkıyor.
Devre arasında neler konuşuldu, neler...
Mesela bu işi bilen hocalar, Selçuk ile Cristian'ın ön liberoya alınmasını, ileride de top yapan Meireles'in oynatılmasından tutun, riske girip tek ön liberoya kadar senaryolar yazıldı.
Bunları söylemelerinin nedeni Sezer'e güvenmemeleri değil, mücadeleci bir kadroyu tercih etmelerindendi.
Sezer'e gelince. 'Vasattı' denilebilir. Krasic daha iyiydi. Ama en iyisi Bekir. Attığı kafa golünden önceki hamlesine bakın. Sezer kornerde topu ayağından çıkardığı vakit, bir hamle ile stoperin önüne geçti. Diğerleri gibi topu ayağına, kafasına bekleseydi, gol olmazdı. Bu da onun şansı veya idmanlardaki çalışması.
Hakeme gelince...
Avantaj kurallarında F.Bahçe'yi ezdi. Ama art niyetli değildi. Olsaydı, Sow'u eliyle üç kez ihtar etmezdi, atabilirdi. F.Bahçe ilk yarıdaki sinirli halini soyunma odasında bırakıp, hakem yerine rakibiyle mücadele etmeye başlayınca zor da olsa üç puanı aldı. En azından G.Saray maçına moralli çıkma şansını yakaladı.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak