• $9,6037
  • €11,1433
  • 556.586
  • 1521.16
29 Nisan 2013 Pazartesi

Benfica maçına denendi, tutmadı

Maça erken gittim. Tribüne oturdum, boş sahayı izlerken, gözümün önüne, ilk yarıda toplanan cılız 27 puan geldi. Kaybedilen 24 puanın suçlusu sadece sahada oynayan futbolun aktörleri mi, yoksa Alex kavgası ile tribünlerde huzursuzluk çıkarıp, taraftarı bölmeye çalışanlar mı! Antalya, Karabük, Sivas maçlarını hatırladım. Deplasmanlarda 3-5 kişinin açtığı pankartlar ile yapılan suni gösteriler gözümün önüne geldi. Sonra aklıma futbolcuların, "Sahaya çıkarken rahat değiliz. Kafamızda taraftarın ne zaman protesto edeceği var" sözleri geldi.

Maç başladı. O tribünler gitmiş, yerine takımını destekleyen, onlarla övünenler gelmiş. Sahada forma şansı bulamayanlar oynasa da, Salih 18'de olmasa da desteklenen bir ruh vardı Saracoğlu'nda.

Bunun da nedeni, UEFA'da final yolu açılan takıma destek olmak.

Aykut Kocaman ve talebeleri, Avrupa başarısında gerçek desteği görememekten şikayet edip, "F.Bahçe sanki her sene final oynuyormuş gibi normal bir hava" görmesine rağmen kendi işlerini ciddi yapıyorlar.

YA FENER MAÇINDA OLSA

En azından Kayseri maçında kafasındaki birtakım düşünceleri bu maçta netleştirdi. İlk yarıda forvetin arkasında Mehmet Topuz'u denedi. İkinci yarıda bu bölgeye Kuyt'ı monte etti. Kenarlarda forma şansı bulamayan Krasic ile Stoch'a şans verdi. Niye oynamıyor diyenler görmüşlerdir. Krasic kafasında bitirmiş. Stoch, hareketli ama o bildiğimiz rüzgârın oğlu değil. Kafası hâlâ yılın golünde kalmış gibi. Webo ağırlaşmış. Oyunda o ilk geldiği günkü enerjisi  yok. Sow daha iyi.

Şimdi diyeceksiniz ki "Perşembe günü Topal ile Meireles oynamayacak, bu maçta Selçuk'a niye şans verilmedi?" Onu da söyleyeyim, Gökhan, Yobo, Egemen, Ziegler gibi onun da diri kalması için dinlendirildi. Hatta, Selçuk'a iki gündür özel idman da uygulanıyormuş. Baroni de dahil bu beşliye Benfica maçında çok işi düşecek.

Sonuç mu! F.Bahçe'nin aklında lig şampiyonluğundan çok Avrupa var. Sadece bu kadro ile Kayseri maçını kazanarak matematiksel de olsa şampiyonluk şansını gelecek haftaya taşıdı. Ama maçtan sonra herkesin kafasında G.Saray'ın attığı golde Gaziantep stoperinin düşme hareketi vardı.

Ve şöyle deniyordu:

F.Bahçe'nin bir maçında rakibinin stoperi böyle bir şey yapsa ne onurdu!

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu ulusal güvenlik sorunu' demişti. Ba

CHP, HDP kuşatmasında mı?

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?

Ateş Serbest 2021 faaliyetinden heyecanlandıran görüntüler

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor