• $7,3655
  • €8,9558
  • 436.774
  • 1536.11
26 Mayıs 2011 Perşembe

Ben bu golü Niang'a yazarım

Öyle bir gol hazırladı ki top Aykut'un ayağına çarpmasına karşın Fırat Aydınus bile Senegalli'nin emeğine saygı gösterdi

O gün, Cristian'ı oynatmayan, Kazım'a şans veren Aykut Kocaman taraftar ve futbolculara şu mesajı veriyordu: İdmanlarda benim dediğimi yapana, gönlümü de, formayı da veririm

"bnbglu.jpg"Dört Avrupa, üç lig maçında oynayan ve gözlemciler tarafından da bu sene çok farklı bulunan Mehmet Topuz, Belçika ve Kazakistan ile karşılaşacak Milli Takım'ın aday kadrosunda ismini göremeyince yıkıldı.
ÖYLE ya, F.Bahçe'de ilk 11'de oynayan M.Topuz, Milli Takım'a çağrılmazken, kadro dışı bırakılan, hiç oynamayan Kazım davet edilmişti.
'BEN ne zaman oynayacağım? Milli Takım'a oynayan değil, oynamayan çağrılıyor' diyerek moral olarak çöküntü içine girdi. Ve Manisa maçına o moralle çıkınca da başarılı olamadı.
YENİLGİNİN hiç düşünülmediği Kayseri deplasmanına Aykut Kocaman'ın üç golcü götürüp, bir yedek stoper bile götürmemesi, yeni transfer Yobo'ya çok güvenmesi, bir anda Bilica'yı dışlaması çok konuşuldu. Fatura bu yanlışlara çıkarılsa da yenilginin görünmeyen yüzünde yine Mehmet Topuz vardı.

BOYKOT VAR MI?
Eskİ takımına karşı 'ateşleyici bir silah olarak' kullanmak isteyen Kocaman, idmanlarda çok iyi olan, adeta 'Beni oynat' diye bağıran Topuz'u ilk yarı genç Okan'ın önünde oynattı. Verim alamayınca ikinci yarı, dikine oynamayı sevdiği için 'Ön liberoda daha iyi oynar' diyerek Topuz'u orta sahaya çekip, Emre'yi Alex'in yerinde ileride oynattı. Yine bir şey değişmedi.
VE iki takımın da beraberliğe razı göründüğü maçı Yobo'nun sakatlanması, Selçuk'un oyuna girmesiyle birlikte yapılan iki hata ile Kayseri kazandı.
SIRADA Beşiktaş maçı vardı.
ÜST üste puanlar kaybeden, oynadığı futbol ile taraftarlarına güven vermeyen F.Bahçe ile sezona iyi başlangıç yapan 'Türkiye'de en iyi top oynayan' takım denilen Beşiktaş, bir pazar günü karşılaştı.
HER hafta olduğu gibi bu maçta da en çok konuşulan iki konu vardı:
1- Alex oynayacak mı?
2- F.Bahçe taraftarı maça gelecek mi! Yoksa boykot mu edecek?
Seyirci son üç yıl Kadıköy'de yapılan F.Bahçe-Beşiktaş maçlarından daha fazla oldu. İlk kez 42 bin biletlinin üstüne çıktı.
BERABERLİĞE SEVİNDİLER
EN önemlisi ise ilk yarıda F.Bahçe'nin kimsenin beklemediği kadar güzel futbol oynamasıydı. Niang'ın golü ile 1-0 öne geçmesinin yanı sıra ilk 40 dakikada altı net gol pozisyonu yakaladı. Alex, Dia, Niang, Gökhan son vuruşları kötü yapınca farklı bir skoru elinden kaçırdı. Maçın sonlarına doğru da Volkan Demirel, Bobo'ya penaltı yaptırınca İstanbul'un iki devi yenişemedi.
MAÇTAN sonra Beşiktaşlı futbolcular sahada birbirlerine sarılarak beraberliğe sevinirken F.Bahçeliler üzgündü. Gece Samandıra'da maçı izleyen oyuncular, her kaçırdıkları golden sonra 'Biir, ikii, üüçç, dörtt, beş, altıı..' diye sayı temposu tutarken, atamayanlar da 'Ben bunu nasıl kaçırırım' duygusunu taşıyorlardı.
SAHASI onarımda olan Kasımpaşa'nın F.Bahçe maçını Sami Yen'de oynamak istemesi, F.Bahçe ile G.Saray'ın arasını gerdi. İki kulübün başkanlarının dost görünmelerine rağmen G.Saray, Kasımpaşa'ya stadını 'Tribünlerin tamamını açmam, F.Bahçe'ye konuk takım muamelesi yaparsan, taraftarlarına %5 kontenjan uygularsan veririm' gibi yasal olmayan ama özel bir anlaşma önerdi.
STADI kiralayan Kasımpaşa daha önce Beşiktaş ve G.Saray'a uyguladığı pahalı bilet ve istediğin kadar taraftar getir sistemini bu kez uygulayamadı.
Bine yakın F.Bahçe taraftarı gelince, tribünlerin de bazı bölgeleri kapalı olunca 'seyircisiz maç gibi gözüken' karşılaşmayı F.Bahçe 6-2 kazandı. Ve üç gol atan Niang ile iki gol atan Alex'in şov maçına dönüştü. İkisi de muhteşem futbol oynadı. Niang ayakta alkışlandı. Alex de 'Beni oynatmayan çok şey kaybeder' mesajı verdi.

FORMAYI ÖPTÜ BARIŞTI
Ve arkasından 3-0 kazanılan G.Birliği maçında da sahada, bir gol atan Niang'ın futbolu vardı. Esasında ikinci golü Niang hazırlamıştı. Top Aykut Erdemir'in ayağına çarparak kaleye girmişti. Hakem de o golü; pozisyonu hazırlayan Niang'a yazmıştı. Ama nedense medya, hakem Fırat Aydınus gibi düşünmedi. Ve bu maçta kadro dışı bırakılan Kazım ilk kez 18'e alınarak son 10 dakika oynatıldı.
OYUNA girerken formasını üç kez öpmesi bir anda taraftarlar ile barışmasını sağladı.
VE o gün, Cristian'ı oynatmayan, Kazım'a şans veren Aykut Kocaman taraftar ve futbolculara şu mesajı veriyordu:
'İDMANLARDA benim dediğimi yapana, gönlümü de, formayı da veririm. Bakın Cristian'ı ben aldım ama iyi olmadığı için oynatmadım. Kazım da benim istediğim gibi çalıştığı için oynadı...'
VE bu mesajın bir ucu da İspanya'da ameliyat olan Güiza'ya kadar gidiyordu.

Akıllan aileye katıl
HER gün doktorların rapor aldığı, zaman zaman Aykut Kocaman'ın da görüştüğü Güiza'ya 'Sen de akıllanırsan, sorun değil, takımın bir parçası olursun, ailemize katılırsın...' mesajı verildi.
Ne yapacaktı ki!
İKİ yıllık sözleşmesi olan Güiza kapris yaparsa A2 takımına gidecek, değer kaybedecek, sözleşmesi bittiği vakit bonservisi elinde dahi olsa İspanya'daki amatör takımlar dışında nerede oynayacaktı? Ama F.Bahçe'de oynarsa, göz önünde olacak, iki sene sonra istediği takıma çok iyi şartlarla gidebilecekti.
Çünkü 4 milyon euroya satmayan Başkan Aziz Yıldırım, avukatının yanında Güiza'ya 'Seni 4-5 milyon euroya asla satmam' diyerek ültimatom vermişti.
VE o söz üzerine de Güiza 'Bana bir ay izin verin, ameliyat olayım. Sonra ne isterseniz yaparım' demişti.
Ama yine sözünde durmadı. Önceleri her gün sağlık kuruluna bilgi vermesine rağmen iyileşince İstanbul'a gelmekte nazlandı. 27 Ekim'de geleceğini söyleyince Başkan sinirlendi. '25 Ekim Pazartesi günü gelmezse 200 bin euro ceza keseceğini' söyledi.
Gelmedi...

"bnbglucccc.jpg"Çardak Miracle'ı (Mucizesi)
F.Bahçe Yeni Malatya yenilgisinin ardından yönetici Nihat Özbağı'nın Antalya'daki oteli Miracle'da kamp yaptı.
F.Bahçeli futbolcular Miracle Otel'in kendilerine uğurlu geldiğini söyledi. Volkan özellikle oteldeki çardakta bütün futbolcuların bir arada oturup birbirlerinin yüzlerine ne düşünüyorlarsa söylediklerini anlattı. Çardaktaki toplantılarda aralarındaki sorunları çözen futbolcular, Miracle Oteli'nin plaj voleybolu sahasında ise aralarındaki dostluğu pekiştirdi. Genel Müdür Ahmet İllez'in ev sahipliğinde yapılan kampın ardından 17'de 16'lık müthiş seri ile 18. şampiyonluk geldi.

<p>'Dünyada bir pandemi gerçeği var. Türkiye'de pandemiyle mücadele ediyor. Ekonomik ve sosyal hayat

'Marketlerdeki etiket anarşisi önlenmelidir'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...

Diyarbakır'ın ''çılgın projesi''ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi