• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
21 Ocak 2013 Pazartesi

Belhanda ile Meireles Fener'de sorunu çözer

Maç öncesi şöyle düşünülüyordu: Zirveye oynayan takımların puan kaybettiği haftada F.Bahçe kendi evinde Elazığ-spor'un üstüne baskı kuracak. Üç gün öncesi Bursaspor maçında olduğu gibi birinci dakikadan topu rakip kalenin önüne yığacak, presle rakibini boğacak.
Tam tersi oldu. Yılmaz Vural iki gün televizyonlarda 'F.Bahçe'nin sol bekinin, stoperlerinin olmadığını, orta sahasında sıkıntılar bulunduğunu' anlattı..
Ve ilk yarı dediği gibi oldu. F.Bahçe'yi sahadan sildi.
Futbolcular istediği kadar söz versinler. Futbol lafla değil, sahada yürekle oynanan oyun. Koşacaksın, mücadele edeceksin. Hırslanıp formanı terleteceksin.
İlk 45 dakika sahada F.Bahçe diye bir takım yoktu. Yan pas, geri pas yapan, yavaş oynayan, orta sahada top kazanamayan ve oyunu ileriye yığamayan bir görünümdeydi.
Bir akın yapamadılar. Ne göbekten Salih, ne de kenarlardan Krasic ile Kuyt topu ileriye taşıyamadılar. Kuyt haftalardır kötü. Takımı hücuma çıkaracağı pasların hepsini rakibine veriyor. Krasiç beş dakika parlıyor, ondan sonra mum gibi sönüyor.

MEİRELES ÇOK ÖNEMLİ
Hele Gökhan. Kanat bindirmeleri yapan, takımı ateşleyen Gökhan Marvin'in karşısında darmadağın oldu. Top kazanamadı, mücadele edemedi. Sinirlendi, ikinci golde bölgesini kaybetti. Sonra da kötü futbolunun hırsını rakibinden almaya kalkınca kırmızı kartı gördü.
Yapma Gökhan! Sen bu takımın ağabeyi oldun. Hocana söz veren üç kişiden birisisin.
Ya Volkan sana ne oldu!
Boşa giden ilk 45 dakikadan sonra ikinci yarı Semih ve Topuz'un girmesi ile özlenen, beklenen F.Bahçe sahada vardı. Ama bu kez de şans onlardan yana değildi. Kapanan Elazığ karşısında duvarı delemediler.
Soru şu:
Neden ikinci yarıdaki futbolu ilk yarı oynayamadılar. Rehavet mi, umursamazlık mı!
Ama gerçek olan bir şey var...
Bu takım için Meireles çok önemli bir oyuncu. Hem orta sahayı toparlıyor hem de hücum organizasyonlarına destek veriyor. Hatta yedeği olmayan Hasan Ali de...
F.Bahçe'nin en büyük sıkıntısı ise orta sahadan topu ileriye taşıyacak oyuncusunun olmaması. Cristian o bölgede verimli değil. Şimdi ümit Belhanda'da. Takımı Afrika Kupası'ndan elenince gelir. Ama bir daha F.Bahçe'nin eline 11 puanlık böyle bir hafta daha düşer mi!
Çok büyük fırsatı kaçırdılar.
<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler