• $15,8959
  • €16,8479
  • 940.955
  • 2393.61
14 Haziran 2011 Salı

Baskı olmazsa Gümüşdağ kazanır

Baskısız, kimsenin karışmadığı özgür ortamda Göksel Gümüşdağ kazanır. Çünkü oy verecek kulüp başkanları, Aydınlar'a göre Gümüşdağ'ı çok daha iyi tanıyor

Türkiye'de ilk kez bir Federasyon Başkanı 'Kendi arzusu ile görevini bırakıp' aday olmayacağını söyledi. Oysa alışık olduğumuz düzende kulüpler gitmesini ister, başkanlar da görevde kalmak için her türlü tavizi verirlerdi. Özgener niye bıraktı? Hem de ustalık döneminde. Kavgadan mı kaçtı, yoksa Göksel Gümüşdağ'a söz mü verdi!
Ya da kulüplerden istediği desteği göremedi mi? Yoksa, Başbakan ile yaptığı özel görüşmede, bırakmak istediğini söylediği vakit, 'Hayırlı olsun' dışında, beklediği cevabı alamadığı için mi!
Hangisi olursa olsun, Özgener, kimseye nasip olmayan sevgi, övgü ve alkışlarla uğurlanıyor.
Gönül isterdi ki, bugün Mahmut Başkan'a övgüler yağdıranlar, üç ay önce de aynı duruşu gösterebilselerdi. Ama burası Türkiye.
Üç gün önce 'Federasyon Başkanı Fenerbahçeli olmasın' diyenler, iki gün sonra, kongre üyesi olan tescilli F.Bahçeli Mehmet Ali Aydınlar'ı istiyorlar.
Hem de Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor başkanları.
Neden!
Yarın maçlar başladığı vakit her sene olduğu gibi yine hakem hataları olursa, o zaman ne yapacaklar.
Alex'in Başbakan'a gitmesini dillerine dolayanlar, penaltıları verilmeyen, sahaları kapananlar, o zaman Mahmut Özgener'e yüklendikleri gibi acımasızca saldırabilecekler mi!

YILDIRIM'IN İŞİNE GELİR
Oysa, Mehmet Ali Aydınlar'ın Federasyon Başkanı olması, en çok Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın işine gelmeli.
Madem kulüpler istiyor, 'Buyurun yapın' demeli.
İsmi yıpranmaz. Kafası rahatlar. Dedikodular içine çekilmez. Her taşın altına zoraki sokulan isim olan Aziz Yıldırım da Aydınlar'ın başkanlığında rahat bir nefes alır.
Mehmet Ali Aydınlar, olası bir hakem hatasında Fenerbahçe taraftarlarının, hatta kongre üyelerinin gözünde puanlar kaybeder ama kazanan Aziz Yıldırım olur.
Çünkü Fenerbahçeli olduğunu yedi düvelin bildiği Aydınlar'ı, Fenerbahçe değil, 'Fenerbahçeli başkan olmasın' diyenler istiyor. Olur mu!
Zor...
Aziz Yıldırım'ı iyi tanırım.
Mehmet Ali Aydınlar'ı sever. Kötü, zor günlerinde hep yanında olmuştur. Yıldırım Demirören'in yalısına 'Başkan adayı olmak için' giderken, haber vermemesine alınmış olabilir.
Bu da onun en doğal hakkıdır.
Ama Aziz Yıldırım'ın en büyük özelliği adam satmak değil, verdiği sözün arkasında durmaktır.
Bir şey söylemişse, dünya yıkılsa geri adım atmaz.
Kızanlar bile 'Bu dik duruşunu en büyük özelliği olarak' söylerler.
Yeni Federasyon Başkanını, Kulüpler Birliği belirleyecekse ve de Aziz Yıldırım'ın dediği gibi, 'Her adayın projesi dinlenip, ona göre karar verilecekse', baskısız, kimsenin karışmadığı özgür ortamda Göksel Gümüşdağ kazanır. Çünkü oy verecek kulüp başkanları, Aydınlar'a göre Gümüşdağ'ı daha iyi tanıyorlar.
Sonuç mu!
Kim kazanırsa kazansın, sonunda kazanan Aziz Yıldırım olur.

Başbakan kimi destekliyor
Seçimler bitti. AKP %50 oy ile iktidar oldu. Şimdi gözler, Futbol Federasyonu seçimlerinde Başbakan Erdoğan'a çevrildi. Onun vereceği işaret bekleniyor. Kimin olmasını ister!
Göksel Gümüşdağ, ailesine yakın bir isim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kadir Topbaş'tan sonra ikinci isim. Yıllardır Kulüp Başkanı. Rahmetli Özhan Canaydın döneminden beri de Kulüpler Birliği'nde çalışıyor. Yani sporun içinde sevilen bir isim. Başı sıkışanın yardımına koşan bir kişi. Aylar önce Mahmut Özgener'in de başkan olmasını istediği bir isim.
Mehmet Ali Aydınlar, iş adamı saygın bir isim. Göksel Gümüşdağ kadar olmasa da sporun içinden gelen bir kişi. Seveni de çoktur.
Mehmet Atalay, Başbakan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu döneminden beri yakınında olan bir isim. Sporu seven, yıllarını veren bir kişi. Arkasında bakan düzeyinde destek de var ama o 'Ben göreve talip olmam, görev verilir' diyor. Yani kendisine söz veren, 'Sen bizim adayımızsın' diyen kulüp başkanlarından işaret bekliyor. En önemlisi de kulislerde üç adayında Başbakan'dan işaret aldığı söyleniyor. Acaba hangisi gerçek?
O da bir-iki gün içinde belli olur.

Ligin tesciline şerh koyan kim!
F.bahçe, Denizli'de 17 dakika uzatılan bir maç sonunda şampiyonluğu kaybetti. Trabzon'u Kadıköy'de yenemedi, yine son dakikada şampiyon olamadı. Ama ne 'Gönüllerin şampiyonu' dendi ne UEFA'ya ne de FIFA'ya gitti.
Şansal Büyüka yazdı, Federasyon'un Fenerbahçe'nin bu seneki şampiyonluğunu tescil ettiği toplantıda bir yönetici şerh koşmuş.
Neden! Bildiği bir şey varsa çıkıp açıklasın. Ama yoksa sırf Trabzonlu olduğu için Trabzon taraftarına şirin görünmek adına yaptıysa vah Türk futbolunun haline.

Hakem olmayan başkan aranıyor
Bugün gözler Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'in basın toplantısında, ondan sonra da Kulüpler Birliği'nin başkan seçiminde olacak.
Aday belli olduktan sonra da sıra Federasyon kurullarının seçimine gelecek. En büyük gürültü de MHK Başkanı ve Tahkim Kurulu seçimlerinde olur.
Kim olur!
Oğuz Sarvan'ın olmayacağı kesin gibi ama birçok eski hakem şimdiden başkan adayları ile dirsek temasına geçtiler bile... Buralara Federasyon Başkanı adayından çok isim var. Tercih ise yıpranmamış, saygın isim...
Yani MHK'nin başına hakem kökenli olmayan bir isim aranıyor.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister