• $16,1096
  • €17,3539
  • 966.346
  • 2375
16 Nisan 2012 Pazartesi

Başka Alex yok

Başkanvekili Nihat Özdemir'in 'Kupa tescil edildi, kimse bizden alamaz' sözünden sonra F.Bahçeliler'in şöyle bir beklentisi vardı: 'O vakit, müzemizdeki kupayı protokol tribünün girişindeki hole koyalım. Şeref tribününe gelenler görsün.'
Yönetim yapmadı. Çünkü ortamı germek istemedi. Aylardır süren saldırılara rağmen yine hoşgörüyü tercih etti. Ve yine sahada kazandı...
Hafta ortası 120 dakika mücadele eden F.Bahçe, Trabzon maçında kusursuz, mükemmel futbol oynadı. Sakin, ne istediğini bilen, takım oyununu, top çevirmeyi yapan taraftı.
Bunun iki nedeni var:
Alex ile Emre'nin direksiyona geçmesi... Caner ile Mehmet Topuz'un birer asker gibi savaşmaları...
Ziegler ile Gökhan Gönül'ün kanat bindirmeleri... Yobo ile Bekir'in geriden hücuma destek vermeleri..
İlk kez geriye çekilmemeleri, baskı ile gol aramaları Fenerbahçe'yi bu maçta farklı yapan özelliklerdi. Sow'un 61. dakikada attığı gol ise çok anlamlıydı.
Ama Alex bir başkaydı. Fizik gücü yüksek olan Zokora'nın tekmelerine, omuz darbelerine rağmen tekniği ile darmadığın etti.
En önemlisi ise oyunun başında Sow'un kaleci ile karşı karşıya kalıp atamadığı pozisyonda yaptığı hareket... Olağanüstü bir hareketle üç kişinin arasından topu alıp, Sow'a bir atışı var... Ne televizyon başında, ne de tribünlerdeki 40 bin kişi öyle bir hareket yapacağı düşünemedi.

GÜVEN VEREN FUTBOL
Ama Alex bu... Kimsenin göremediğini, yapamadığını 'Bu top buraya atılır' diyerek, izleyenlere de, oynayanlara da ders verdi..
Oynadı, oynattı... Bir ara baktım, Bekir'e eliyle 'ileri çık' diyor. Zokora'yı takıyor peşine, Cristian'a, Emre'ye göbekte boş alan yaratıyor.
Boşuna demiyorlar, 'Başka Alex yok' diye. Hep söylüyorum, Alex olduğu vakit Cristian'ın futbolu da farklı oluyor. İki Brezilyalı birbirlerinin ne yapacağını çok iyi biliyor. Top birisinin ayağına gelmeden öteki pozisyon alıyor. Bir attı, bir de attırarak maçın yıldızı oldu..
F.Bahçe maçın başından sonuna kadar oyuna hakim, sahada futbol oynayan taraftı..
Çok tenkit ettiğim Mehmet Topuz'u da bu kadar diri, mücadeleci görmemiştim..
Sonuç mu!
F.Bahçe seriye, oynadığı güven veren futbol ve aldığı galibiyetle iyi bir başlangıç yaptı.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Doç. Dr. M</span>ehmet Yalçın Yılmaz <span st

İsveç, Stokholm Sendromu'ndan kurtulabilir mi?

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti