• $12,4385
  • €14,0451
  • 712.835
  • 1776.41
27 Eylül 2015 Pazar

Basit hatalar sonucu belirledi

Şaka gibi maç… F.Bahçe, 19 dakika futbol olarak Beşiktaş’ı sahada ezdi. Pereira’nın istediği “Topa sahip olma, sert ve çok paslarla rakibin direncini kırmadan sonra Fernandao’yu topla buluşturma” anlayışını mükemmel uyguladılar. Pozisyonlar da buldu. Sahanın yıldızı olan Markoviç’in muhteşem slalomunu Fernandao gol yapsa, günlerce bu pozisyon konuşulacaktı.

Ama futbol böyle bir oyun.

İki duran topta Kjaer’in hatası (biri kendi kalesine gol oldu) ile bir anda farklı yenik duruma düştü. Beşiktaş 2-0 öne geçmesine rağmen ne sahada ne de tribünde rahattı. Çünkü karşısında futbol oynayan, direnen F.Bahçe vardı.
“Van Persie” diyenlerin, Fernandao’nun kaçırdığı 3 net pozisyondan sonra daha çok sesleri çıkmaya başladı.
Belki haklılar da. Fernandao’da bir şanssızlık var. Daha önce leblebi gibi goller atan Fernandao bu ara kaçırdıkça kaçırıyor.

Benim kafam ise Markoviç’in sakatlandığı ve oyundan çıktığı anda bırakın sarı kartı, faul bile vermeyen hakeme takıldı. Halis Özkahya enteresan bir hakem. Nani, Markoviç’in pozisyonuna itiraz ettiği için o da ona kafayı taktı. Daha sonra otorite adına sarı kartı göstererek rahatladı.

İlk yarı skoru duran toplardan iki takımın stoperlerinin belirlediği maçın ikinci yarısı sinir harbi ile başladı. Sahada birbirlerine sert giren oyuncular, kontrolü kaybeden hakem vardı. Ne gariptir ki, tıpkı Atromitos, Rize ve Bursaspor maçlarında olduğu gibi Van Persie oyuna girer girmez golünü attı. Skoru etkiledi, beraberliği sağladı ama o pozisyonu hazırlayan Volkan Şen’in hareketleri ise görülmeye değerdi.

Bu maçta da tartışacağımız nur topu gibi bir çocuğumuz oldu. Volkan Şen’in o klas hareketlerinde top çizgiyi geçti mi, geçmedi mi! Çizgi hakemi çok yakındı ama bir yine de tartışalım.

Bana göre Beşiktaş’ın en etkili ve en iyi oyuncusu olan Gökhan Töre’nin Gomez’e attırdığı gol de ki adamını kaçıran Alves’in büyük hatası vardı, görülmeye ve alkışlanmaya layıktı.

Yani maça Gökhan Töre ile Van Persie heyecan getirdi. Uçan Hollandalı’nın direkten dönen topu ise tam bir şanssızlıktı.

Sonuç: Beşiktaş kazandı, zirveye heyecan geldi.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor