• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
09 Mart 2015 Pazartesi

Atan da kaçıran da Kuyt

Bu Emenike’ye istediğin kadar özel idman yaptır, kuvvetlendir. Her gün özel odaya çek motivasyon yap. Hepsi hikaye. Bırakın gol atmayı, pas veremiyor. Takımın el freni olmuş. Ayağındaki topu tutamıyor. Depara kalkıyor, top sırtına çarpıp geri dönüyor. Güçsüz, moralsiz. Bu hali ile ona çok güvenen İsmail Kartal’ın başına örgü örüyor.
Sow’un da ondan farklı yok. Beste yapan taraftarın sevgilisi ama takımın hiçbir şeyi değil.
Kuyt dersen, Olcan ve Telles’in arasında ezildi. Oysa içeri girip orta sahaya destek olması, hatta forveti bile ikilemesi geriyordu. Nerede o övgüler yağdırılan mücadeleci Kuyt! Şimdi ondan eser yok.
Böyle olunca F.Bahçe’nin defansın arkasına atılan uzun topları, buza yazılan yazı gibi eriyip gitti.
F.Bahçe ilk yarıda sanki deplasmanda gibiydi.
Kim iyiydi?
Diego... Oyun kurmakta etkili oldu, kaleye şut da attı ama forvet olmayınca ne yapsın! Emre, Topal yürekleri ile oynadılar. Bütün sorun ileri uçta. Pres bile yapamadılar.
G.Saray ilk yarıda daha akıllı oynadı.
Gökhan ve Caner’in kanadını iyi kapattılar. Gökhan’ın kanat bindirmelerinde arkasında bıraktığı boşluğu Olcan iyi kullandı. Öbür tarafta da Umut, Caner’i engelledi.
F.Bahçe golcülerin yarattığı bütün olumsuzluklara rağmen ikinci yarıda deyim yerindeyse tek kale oynadı. Kuyt, biri kornerden, diğeri aşırtma iki gol pozisyonunda boş kaleye nokta vuruşunu yapamadı. Hele Emre’nin direkten dönen frikik topunda hareket etmese dursa, bir yerine çarpıp girerdi.
Ama kalenin dibinden bu kadar çok gol kaçıran Kuyt, sonunda herkesin beklediği golü bu kez uzaktan attı.
Kuyt’ın gol vuruşuna şapka çıkarılır. Ama Mehmet Topal’ın verdiği pas da unutulmamalı. Uzun tek pasla oyunun yönünü değiştirdi. Boşta bulunan Kuyt’ın ayağına “adrese teslim” muhteşem top attı.
Hem de ne zaman biliyor musunuz!
Emenike’nin Sow’un oynayamadığı maçta seyredenlerin Alper tezahüratı yaptığı anlardı. Alper takımın oyununu, en azından topu ileriye taşımada, daha verimliydi.
Maç öncesi Kartal’ın “Kendini son yirmi dakikaya hazırla” dediği Alper, görevini yaptı.
Cüneyt Çakır bizim Avrupa da gururumuz. Ama Türkiye’de tartışmaya açık bir hakem.
Mesela Olcan, Emenike’ye yaptığı kasti faulde son adam mı, değil mi! Kart sarı mı kırmızı mı olmalı. Bunu da hakem hocaları tartışsın.

<p>Pendik'te drift yaparken iki sürücüden biri kaza yaptı, diğeri yoldakilerin üzerine aracını sürdü

İstanbul'da drift dehşeti! Otomobili vatandaşların üzerine sürdü

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı