• $18,0681
  • €18,2505
  • 1018.44
  • 3020.01
24 Şubat 2015 Salı

Atamazsan atarlar

Bir tuhaf başladı oyuna F.Bahçe. En güvendiği orta sahanın merkezi tutuktu. Her zaman rakip akınları “tereyağından kıl çeker gibi” kesen, arkadaşlarını kontratağa çıkaran Mehmet Topal standardının çok altındaydı. Emre top kazanamıyor, kazandığını da oyuna olumlu sokamıyordu. Kenarlarda Gökhan ve Caner’e atılan uzun toplarla pozisyon üretmeye çalışıyorlardı. Akhisar’ın uzun boylu stoperleri her hava topunu alıyordu.
Mert bile bir başkaydı. Güral’ın attırdığı golde adam paylaşımının eksiği vardı ama ileri çıkmasa, kalesinde dursa başka olabilirdi.

B planına geçip kapanan rakip karşısında acil yerden oynamaya dönmesi lazımdı. Onda da Alper ve Diego gibi ayak bileğine hakim, dar alanda iş yapacak oyuncusu yoktu.
Bu olumsuzluklara rağmen yine de pozisyon buldu. Emenike kalenin bir metre önünde nokta vuruşunu yapamadı. Kuyt gol pozisyonunu değerlendiremedi. Böyle durumlarda duvarı delmek için lazım olan şutu ilk yarıda bir tek Meireles denedi, o da beraberlik golü oldu.

Fenerbahçe bir tuhaf dedik ya, ikinci yarıda istekli ve çabuk oynamasına rağmen ürettiği pozisyonları gol yapmakta, nokta vuruşunda zorlanıyordu. Gökhan Gönül sakat oynamasına rağmen sahada enerjisini sonuna kadar zorluyordu. Çok iyi kanat bindirmeleri yaptı. Çaprazdan kaleye de girdi. Gol atmayı çok istemesine rağmen son vuruşu etkili değildi. İki hafta önce konuşmuştuk, gol vuruşlarında şanssız olduğunu söylemişti. Dün de öyle oldu. Ya Sow’un direğin içinden dönen topuna ne demeli. Şansızlık mı, yoksa topun sevmemesi mi!

Bir de buna hakem hatası eklenince. Hangi kitapta var, bir futbolcunun kaleci ile karşı karşıya kaldığı gol pozisyonunu kesmek, avantaj kuralını uygulamayıp, geriye dönerek haybeden faulü vermek. Üç hakem hocasına sordum, hepsi de aynı şeyi söyledi: ”Hakem hata yaptı.”

İyi güzel de sen pozisyonlar bulup, topu üç direğin arasından içeri gönderemezsen, o vakit hatayı kendinde arayacaksın. Üç golcün var. Ama gol atmakta zorlanıyorsun. İşte sorun burada. Futbolda yazılmamış bir kural vardır. O da atamazsan atarlar. F.Bahçe kendi sahasında çok büyük bir yara aldı.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi