• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
1 Nisan 2014 Salı

Arena’da alkışlanır mı?

Ekmeğin arasına köfte, sucuk, pastırma, peynir, bilumum yiyecek maddesinin konduğunu biliyorum. Ama dün ilk kez stada ekmeğin arasında meşalenin sokulduğunu duydum. Hayret ettim... Uyanık taraftarlar, o küçük meşaleyi ekmeğin arasına sosis gibi koyup, folyo kağıdı ile de kapatıp, sanki içinde peynir varmış gibi tribünlere giriyorlarmış. Polis de uyanmış, şimdi stada girenlerin ekmek aralarına bakıyor.

Fenerbahçe Türkiye Ligi’nde en çok gol pozisyonu üreten takım. Bu sadece forvetinin güçlü olmasından değil. Onlara pozisyon üreten iyi bir orta sahası, hem de kenar oyuncularının olmasından… Rakipten seken topları kovalayan, orta sahada topu kazanmak için yapılan doğru hamlelerle topu ayağa çabuk oynama özelliğinin üst düzeye çıkmasının da rolü var.

Bursa maçının ilk 10 dakikasında 3-4 sıfır olurdu. Kuyt, Sow, Emenike akıl almaz goller kaçırdı. Ama tempolarından ve oyun disiplinlerinden en ufak sapma yapmadılar. Baskı kurarak, devamlı rakibini hata yapmaya zorladılar. Örnek mi? Bursa kalecisi ile Basser’in uyumsuzluğunu gören Kuyt’ın çabuk davranarak attığı gol. Futbol huzur ve moral işi… Kaliteli oyuncular olduğu zaman da fark ortaya çıkıyor. Yeri gelmişken, Kuyt müthiş bir profesyonel. Futbolda çok büyük başarılar yaşamasına rağmen hala sahada amatörce formasını ıslatıyor. O yaşına rağmen koşuyor, mücadele ediyor. Ligin birinci haftasında neyse bugün de aynı. Futbol çizgisinden en ufak bir sapma yok.

Gelelim Salih’e… Top ayağına çok yakışıyor. Kendine güveni de var. Oyunda fazla görünmemesine ve maç eksiğine rağmen olumlu işler yaptı. İyi ara pasları verdi, mücadele etti, koştu. Salih’ten, Mehmet Topuz veya Gökhan gibi kora kor mücadele bekleyemezsiniz. O iyi bir hücum oyuncusu. Forma şansını ne kadar çok bulursa o kadar etkisi artar. İtalyan takımı Roma boşuna 10 milyon euro teklif etmedi.

Ben Gökhan’ın oyun hırsına hayranım. Dizinde iki kapsül yırtık olmasına rağmen uzun süredir sakat sakat oynuyor. Zaten farkı da, Gökhan’la Caner’in mücadeleleri getiriyor.

Bu maçın iki önemi vardı

1- Fenerbahçe Bursa’yı da yenerek puan farkını 13’e çıkardı. Taraftar şampiyonluk havasına girdi, takım Samandıra’dan stada gelirken taraftarlar otobüsün önüne “Şampi” yazısını bile yazdılar.

2- Kart sınırında olanlar derbi maçı öncesi kart görmediler.
Şimdi soru şu? F.Bahçe Arena’ya 13 puan farkla şampiyon gibi gidiyor. Acaba G.Saraylı taraftarlar Arena’da şampiyon Fenerbahçe’yi alkışlarlar mı?

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor