• $9,2753
  • €10,7605
  • 526.582
  • 1412.63
26 Ekim 2013 Cumartesi

Alper ile Cristian'ın muhteşem futbolu

Alper ile Cristian muhteşem futbol oynadı. Ön libero da oynayan Topal'da bu ikiliye katılınca, Fenerbahçe'nin orta sahası oyuna ağırlığını koydu ve sonunda da ilerde basan, top kazanan, tempolu bir Fenerbahçe çıktı. Ortaya konan bu güzel futbolu da taraftar beğenip, alkışları ile destek verince, hafta ortasında çekilen büyük aile fotoğrafının bir değişik versiyonu ortaya çıktı...

Alper'in Fenerbahçe'de bu kadar etkili oynadığı ilk maçıydı... Diriydi, güçlüydü... Boş alanlara kaçtı. Kazandığı her topu oyuna olumlu soktu. Emenike'nin attığı golde, presle topu kazanarak, gol pozisyonu hazırladı. Boş alanlara kaçarak arkadaşlarını rahatlattı. Rakip sahadan dönen her topu kazanarak ikinci bir hucum hazırlayıcı oldu.
Cristian'a da şaşırdım. Çok istekliydi... Çok koştu... Her koşusu da ya topu kazanmada oldu, ya da hucum da boş alanlara kaçar takımın çok oyuncu ile çoğalmasını sağladı. Eski günlerindeki gibiydi. Gecen haftaki Cristian ile bu haftakı Cristian arasında gece ile gündüz kadar fark vardı.
Kuyt ile Sow bu ikilinin oyunlarına bıraz ayak uydurabilseler skor ilk yarıda çok daha farklı olurdu.
Caner'in de hırsını, mücadelesini beğendim. Yeri gelmişken Ersun Yanal'ı da kutlamak isterim. Caner'in Kayseri Erciyes maçında yaptıklarından sonra ona güvenmesi ve ilk onbirde oynatması yürek işi. Bu da şunu gösteriyor, Yanal trübünlere oynamayan bir hoca. Futbolcu ile kapalı kapılar arkasında sorunu çözmüş... Erciyes maçında 43.dakika da oyunda alarak kırmızı kart görmesini engelledi. Antep maçında da bu hareketi ile " futbolcusunu kaybetmeyi değil,.kazanmayı isteyen bir hoca olduğunu "gösterdi. Salih'e sevindim. Her hafta maç öncesi yayıncı kuruluşta konuşan ve nereyse ismi " televizyon çocuğuna" çıkan Salih oyuna girince renk kattı... Enazından,  takımın skor avantajını rahatlattı.
Şu soruyu sormak lazım;
İlk yarıda mükemmel top oynayan bir takım 2-0 skor avantajını da yakalamasına rağmen ikinci yarı  niye  tempo düşürür. İki farkı neden yeterli görür. Zemin desen hiç alakası yok. Dinlendirilince mükemmel oynamış.
Her şeye rağmen Fenerbahçe'nin futbolu izleyenlere keyif verdi. Basketbolu da kazanınca dün gece çifte zafer yaşadılar...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu