• $13,4555
  • €15,3785
  • 785.942
  • 2085.76
21 Eylül 2012 Cuma

Alex'ten önce Alex'ten sonra

Aykut Kocaman çoğu kez sabahlara kadar defalarca Marsilya'nın maçlarını izledi. Sonra özel olarak hazırlattığı görüntüleri, kare kare futbolcularına anlattı. Rakip hocanın, 5 buçuk aylık cezanın ardından hazır olan Barton ile sağ bek oynayan Kabore'yi ön liberoda oynatacağını anlayınca, 'Bu takım altı kişi ile defans yapıp, dört kişi ile hücum deneyecek' düşüncesi ile 'kapanan rakibini açmak' için Alex'i oynatmaya karar verdi. Ve maç sabahı odasına çağırdığı kaptana şöyle dedi;
'Yeteneklerinle bu maçı çözeceğiz.' Bu şu demekti; İki planımız var. 1-) Duran toplardan gol arayacağız. 2-) Dar alandaki becerini kullanarak gol arayacaksın.
Kaptan, korner dışında duran top kullanamadı. Ama takımı bir orkestra şefi gibi yönetti. Her atakta onun imzası vardı. Barton hücuma destek verince, boşa çıkan Alex arkadaşlarına istediği gibi pasları attı. Golünü de atarak görevini yaptı. Taa ki, 2-0'a kadar.
OLMAYINCA OLMUYOR...
Alex çıktıktan sonra F.Bahçe durdu. Orta sahada top kazanamadı. Geriye yaslanarak rakibine 'gel benim üzerime' dedi. Maçtan sonra şöyle yorum yapılıyordu: 'Alex'in yerine Stoch alınsa daha iyi olmaz mıydı!'
En azından Cristian gibi olmaz, takım sahada on kişi kalmazdı. Ama futbol bu. Bazen iyi niyetle düşünülenler sahaya yanlış yansıyor. Bana göre de Sow ileride yalnızları oynamasına rağmen, en azından onu iki kişi marke ediyordu. Hiç oynamayan Bienvenu'ya ne demeli?
SORUN ÇOK YAVAŞ OYUN
F.Bahçe kazanabilecegi bir maçı berabere bitiriyorsa, kalende Volkan kurtarışlarıyla yenilgiyi önlüyorsa, ortada bir yanlışlık var demektir. Onun da nedeni F.Bahçe'nin yavaş oyunu. Çabuk oynadığı vakit etkili oluyor. Caner ile Mehmet Topuz iyi mücadele ediyorlar. Meireles iyi futbolcu orta sahayı derleyip toparlıyor ama şu anda bir doku uyuşmazlığı var. Ne futbolcular onun özelliğini biliyor ne de o onların. İlk goldeki adamını kaçırması ise ayrı bir dert.
KARA BULUTLAR ÜSTÜNDE
Caner'in sakatlanıp oyundan çıkması da sonuçta etkili olan bir faktör olabilir. Ancak F.Bahçe'nin üzerinde kara bulutlar var. Krasic transfer ediliyor, sakatlanıyor. Kuyt en önemli maçta sakat, oynayamıyor. Egemen haftalardır sakat. Bekir ise moralsiz. Yazık oldu F.Bahçe'ye. Kocaman çok iyi hazırlandığı, hatta 2-0 da öne geçtiği, kazanabileceği bir maçı, yanlış oyuncu tercihleri ile berabere bitirdi.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi