• $15,9492
  • €16,7582
  • 931.347
  • 2393.61
1 Haziran 2013 Cumartesi

3-5 güne 1 stoper 1 de sol bek gelir

  • Bir sol bek, bir stoperin 3-5 gün içinde alınacağı yapılan görüşmelerde hoca adaylarına söylendi
  • %30 Denizli, %30 Yanal, %30 da yabancı. Tercihleri belirleyecek 10 puanı Başkan ve yönetim verecek

Fenerbahçe’nin yol haritası çok açık, net ve şeffaf.
Herkesle görüşülecek ve son kararı yönetim kurulu verecek.
Yani kimse ile şu anda anlaşma yok. Ama görüşme çok.
Ersun Yanal ile de Mustafa Denizli ile de konuşuldu. Yarın öbür gün de yurt dışına gidilecek, Talat Yılmaz, Deniz Tolga Aytöre ve Ender Alkaya yabancılarla görüşecek.
Peki ne olacak! İki görüş var:

SÖZLEŞME 1 YILLIK
1 -
Gelecek sene bu takım şampiyon olmalı: Onun için Türkiye’yi tanıyan, F.Bahçe’yi bilen bir hoca olmalı. Bunun yolu da Türk hocalardan geçiyor. Şu anda bu tez ağır görünüyor. Ancak “Mustafa Denizli mi yoksa Ersun Yanal mı?” tercihinde sıkıntı var.
Denizli zekâsı, Yanal da bilimsel çalışması ile ön plana çıkıyor. İkisini de isteyen yöneticiler var. Bu hocalar ile yapılan görüşmelerde başarı ön plana alındığı için sözleşme 1 yıllık. “Hedefe gidersek uzatırız” deniyor. Bir sol bek, bir stoperin 3-5 gün içinde alınacağı adaylara söylendi. Ve bu kadro için ne düşündükleri soruldu. Yani görüşen yöneticiler, soru sormaktan çok, adaylara F.Bahçe için ne düşündüklerini neler yapabileceklerini sordu. Dinlendi.
2 - Öyle bir hoca getirelim ki, yalnız Türkiye değil, Avrupa’da da ses getirsin F.Bahçe’ye ünlü bir hoca yakışır: Bu tezi savunanlar görüşmelere başladıklarını söylüyorlar. Burada da bir sıkıntı var. O da gelecek yabancı hocanın şartları. Bu parasal değil, transfer. Şimdi onlara alınacak oyuncular ve kadro anlatılıyor. Yerli olmazsa, çok ünlü bir yabancı hoca gelir. Türkiye onlar için cennet. İstanbul yaşanacak bir şehir. Menajer Hasan Çetinkaya ve sağlık ekibi görevde kalacak. Yabancı hoca yanında istediği yardımcıyı getirecek.

10 GÜN SÜREBİLİR
Başkan Aziz Yıldırım görüşmelere katılmıyor. Hoca arayışını, konuşmaları Talat Yılmaz, Deniz Tolga Aytöre, Ender Alkaya, Abdullah Kiğılı yapıyor. Bilgi veriyorlar. Muhtemelen on gün içinde yönetim kurulu adayları masaya yatırıp, tek tek inceleyip, sonunda birisine oylama ile karar verecekler.
“Sonuç ne?” diyorsanız:
%30 Denizli, %30 Yanal, %30 da yabancı. Tercihleri belirleyecek 10 puanı da Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim verecek. Yani ortak karar alınacak.

Gönlüm Fener’den yana seve seve gelirim
Çok sıcak bir haber vereyim. Ama önce şunu söyleyeyim, bunu Başkan Aziz Yıldırım’dan duymadım. Yönetim içinde çok etkili bir isim ile Almanya’da bu işleri iyi bilen bir dostumdan duydum.
Daha doğrusu, Aykut Kocaman istifa ettiği gün, birçok kişinin aklında Löw vardı. “Bize o yakışır” diyorlardı. Alman Milli Takımı’nın başında olduğu için de gelmeyeceği söyleniyordu. Ama Alman hocaya yakın olanlar, Low’ün F.Bahçe’ye sempati ile baktığını, birinci tercihi olacağını da iddia ediyorlardı.

PEKİ NEDEN 1 YIL?
Şimdi gelelim konuya.
F.Bahçeli yöneticiler, Löw ile temasa geçmişler. Aykut Kocaman’ın istifasından haberi olan Löw F.Bahçe’nin nabız yoklamasında kelimesi kelimesine şöyle söylemiş:
“Gönlüm F.Bahçe’den yana. Sevdiğim bir kulüp. Şu anda Alman Milli Takımı ile Dünya Kupası’na hazırlanıyorum. Seneye görevimi bırakacağım. O zaman seve seve gelirim.” Şimdi aklıma takılıyor. Acaba antrenör adayları ile görüşmede “1 yıllık sözleşme” öne süren yöneticiler gelecek sene için Löw’ü mü düşünüyorlar?

Kocaman’a ayıp edenler
Önce şunu söyleyeyim:
İster sevin ister sevmeyin Aykut Kocaman, F.Bahçe’de başarılı olmuştur. Onun döneminde F.Bahçe bir şampiyonluk ve iki lig ikinciliğinin dışında UEFA’da yarı finale kadar yükselmiş, 29 yıl kazanılmayan kupayı da iki kez kazanmıştır.
Üzücü olan, göreve geldiği gün, “Sen bizim Kocaman gururumuzsun” diyenlerin istifa ettiği gün bayram etmeleri, “Müjde. Kocaman gitti” demeleri, arkasından kurban kesmeleri. Bu vefasızlıktır.

Hep dostları arkadan vurdu
Başkan Aziz Yıldırım’ın üzerine yapıştırılan “kavgacı” yaftasının nedeni, “F.Bahçe sevgisini, menfaatlerini her şeyin üstünde” tutmasındandır. F.Bahçe ve Türk sporuna yaptığı büyük hizmetleri görmezlikten gelip, her olayda hedef tahtası yapıp, suçlu gösterilmesi de vefasızlıktır. Türkiye’de veya Avrupa’da hocasının arkasında duran, Aziz Yıldırım gibi bir başkan var mıdır? Alex’i gönderdiği gün yaşadığı üzüntünün aynısı bir gün önce kardeşi, ertesi gün de Kocaman istifasını gönderdiğinde yaşadı. “Hep Aziz Yıldırım mı?” haklı diyenlere bir çift sözüm var. 
15 yıllık başkanlığında kaç yönetici istifa etti. Nedenlerine bakın. Bir de diğer kulüpler bu sürede kaç kongre yaptı? Kaç yönetici değiştirdi? İstikrar F.Bahçe’dedir. Amatör şubelerde 15 yılda değişen bir sorumlu yok. G.Saray’da bir senede yöneticiler yoruluyor, F.Bahçe’de 15 yıldır görevde olan yönetici sayısı 10’dan fazla.

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister