• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
27 Mayıs 2011 Cuma

2 puanı ben kaybettirdim

1-1 berabere sonuçlanan Bursaspor maçında zoru atan, kolayları kaçıran Semih Şentürk, takım otobüsünde pozisyonları tekrar seyredince çıldırdı

Samandıra'da hakim görüştü 'Derbileri kazandık, şampiyon olamadık. Bu sene diğer maçları kazanarak şampiyon olacağız'dı. Bursa'dan sonra da Aykut Kocaman, 'Böyle oynarsak her maçı kazanırız' dedi

Sezon başında altı hafta süre isteyen, 'İşler istediğim gibi gitmezse sistemi değiştiririm' diyen Aykut Kocaman takım 7. haftadan itibaren üst üste maçlar kazanıp, iyi futbol oynayınca rahatladı. En azından moral kazandı.
8. haftadaki Konya maçı öncesi G.Saray ve Beşiktaş'ın yenilgileri ile zirve karıştı.
F.BAHÇE, 18 Ekim Pazartesi günü Konya ile oynayacaktı. O hafta cumartesi günü Beşiktaş kendi sahasında Manisa'ya yenildi. Başkan'ın kızı Gülşah'ın evlendiği gece Kartal'ın yenildiğini duyan G.Saray Başkanı Adnan Polat, 'Rüya takıma ne oldu?' diye takıldı. Ama bir gece sonra, bu kez Ali Sami Yen'de G.Saray A.Gücü'ne yenildi.

ÇEKİRDEKÇİLER TRİBÜNDE
KONYA Rixos Otel'de maçı izleyen F.Bahçeli futbolcularda rahatlama gören Aykut Kocaman acele bir toplantı yaparak, 'Konya maçını ciddiye almaları' ikazını yaptı. Hatta Uruguay'ın milli maçından sonra 4 arkadaşı ile birlikte gece hamburger yemeye çıkan Lugano'nun midesi bozulmuştu. Her gün idmana çıkarken ve çalışma sonrasında serum tedavisi uygulanıyordu.
Emre takım arkadaşının odasına giderek, 'Bu maç bizi şampiyonluğa götürür. Mutlaka oynamalısın' bile dedi.
OYNADI da. Defans yapan ve sert oynayan Konya karşısında Fenerbahçe 4-1 gibi net skorla İstanbul'a döndü.
SIRADA G.Saray maçı vardı. Bir hafta taraftarlar ve medya bu maçı F.Bahçe'nin farklı kazanacağını yazdı, söyledi. Rijkaard'ın görevine son verilmiş, Romanya'dan apar topar Hagi getirilmişti.

BU KEZ FENERLİLER SEVİNDİ
Herkeste bir rahatlık vardı. Maçtan sonra FBTV'ye gittiğim vakit, stada baktım. Tribünlerde yerler çekirdek kabukları ile doluydu. Maçta bağırmayan, 'Nasıl olsa yeneriz' havasına giren taraftarlar bol bol çekirdek yemişlerdi.
MAÇ öncesi sıkıntılı olan bir tek Aykut Kocaman vardı. Çarşamba günü Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan Fikret Kırcan gecesinde gördüğüm Kocaman gergindi. Düşünceliydi.
Sohbet ederken kısa ve net konuştu:
'Herkes farktan bahsediyor ama ben 1-0'a razıyım. Hoca değişiklikleri her zaman takıma, futbolculara yeni heyecanlar getirir.'
Öyle de oldu.
G.Saray, Kadıköy'de futbol olarak F.Bahçe'yi ezdi. Cim Bom 10 yıl sonra Kadıköy'de puan kazanmanın sevincini yaşarken, kapalı kapılar arkasında ise bir puana sevinen taraf F.Bahçe idi.
Ve o gece teknik kadro ile yönetim şu kararı verdi:
'Derbilerİ kazandık, şampiyon olamadık. Bu sene diğer maçları kazanarak şampiyon olacağız'.
Ama nasıl!
9 haftada iki deplasman Kayseri ve Trabzon yenilgisi...
Kendİ sahanda da Beşiktaş ile Galatasaray beraberlikleri...
10 kayıp puan...
Telafİsİ... Kalan sekiz maçta en az 21 puan almak.

BATALLA'YI DURDUR
BURSASPOR maçı, İngiliz liglerindeki gibi sert, iki takımın da golü düşündüğü, oynayanın da, seyredenin de futboldan zevk aldığı bir karşılaşma oldu.
1-1 bitti ama iki takım da kazanabilirdi. Özellikle F.Bahçe'nin bu maçta oynadığı futbol gelecek için ümit verdi.
MAÇTAN sonra Aykut Kocaman, 'Böyle oynarsak her maçı kazanırız' derken, İstanbul'a dönerken otobüste maçı tekrar izleyen futbolcular 'üç puan kazanamamanın üzüntüsünü' yaşıyorlardı.
Semİh, atığı gol için 'zor', kaçırdığı iki gol pozisyonu için de 'kolay' sözcüklerini kullanarak 'Galibiyeti benim yüzümden kaçırdık' itirafında bulundu.
DÖRTLÜ defansın önünde Emre, Cristian ile birlikte üçlü setin başarılı oyuncusu Mehmet Topuz ise şansızlıktan yakınarak 'Kaleye çok şut attım, birisi tutmadı' diye dert yandı.
VE maçın kahramanı Emre ise kendisini tebrik eden arkadaşlarına 'Yenemedik ki, neye yarar benim iyi futbolum' diye üzüntülerine dile getirdi.
ALİ Yıldırım, Nihat Özdemir, Cihan Kamer de, 'Niang olsa, bu maçı kesin kazanırdık' ifadelerini kullandılar.
Nİang, Dia yoktu ama Cristian vardı. Uzun süredir oynayan 'Seni ben transfer ettim ama iyi olmazsan oynayamasın' mesajını veren Kocaman, maçtan önce Cristian'ı odasına çağırarak 'Sana bir şans daha veriyorum. Batalla'yı marke edeceksin' dedi. Ve o gün Bursa'nın en tehlikeli oyuncusuna adım attırmadı.

İnfazdan kurtuldu gizli santrfor oldu
4-2 kazanılan Eskişehir maçı F.Bahçe için Alex, Gökhan Gönül ve Mehmet Topuz'un şovuna dönüştü.
Gökhan gol attı, attırdı. Kanat deparları ve top kazanma becerisi ile takımın temposunu yükselten oyuncuydu. Hele Alex tek kelime ile muhteşemdi. Attığı golün dışında takımı pozisyona sokması ile bir orkestra şefi gibiydi. İki gol atan Semih'in Niang'ı aratmaması tribünleri keyiflendirdi.
ANCAK Lugano'nun devre arasında koridorda Sezer ile kavga etmesi ve hakemin ikisine de kırmızı kart göstermesi günün hatta haftaların konusu oldu.
Neredeyse ipi çekilecekti. Ama yönetim ve teknik kadronun dik duruşu Lugano'yu kazandırdı. Attığı kritik gollerle şampiyonlukta etkili oldu.
EN büyük şok ise Emre'nin adalesinin yırtılmasında yaşandı. Dört hafta yoktu. Takımı ateşleyen, pres yaparak rakibin direncini kıran Emre en formda olduğu dönemde sakatlanması şu soruyu ortaya attı.
Kİm yapacak onun görevini!

YARIN: Aykut Kocaman'dan 3 itiraf

<p>Peki, doğru beslenme nasıl olmalı? Vücudu yeni haftaya nasıl hazırlamalı? Beslenmede doğru biline

Beslenmede doğru bilinen yanlışlar neler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Kilo vermek için iştah kapatan besinler