• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
19 Temmuz 2015 Pazar

15 gün sonra sistem oturur

Hazırlık maçlarında skor, moral olarak önemli olabilir ama ben sahada hocanın oyun felsefesinin nasıl sahaya yansıdığını bakıyorum.

Mesela;

Josef'i Fenerbahçe'nin stoperlerinin arasına sokarak, oyunu oradan başlatmasını istiyor. Bunu çok iyi yaptı. Çabuk ve süratli olduğu için de çabuk hücuma çıkıp, oyun kurmasını da biliyor. Yanında Mehmet Topal olmamasına rağmen, takıma uyum sağlamış görünümündeydi.

Topal niye oynamadı!

Hafif adale sakatlığı olduğu için, Pereira risk almak istemiyor. Van Persie gibi onu da Shakhtar Donetsk maçına saklıyor. Çünkü bu alan çok önemli… Kjaer, hocanın istediği gibi 30-40 metreden isabetli paslar atmaya başladı. Alves ile yan yana oynaya oynaya daha da iyi olur. Bu transferleri yapan Müjdat Yetkiner ile maçı izlerken, hocanın sisteminin oturmak üzere olduğunu, 15 gün sonra Fenerbahçe'nin çok farklı olacağını söyledi. Aynı görüşü devre arasında Şeref Has da anlattı.

Takımın çabuk hücuma çıkması, ayağa oynamalarında da bayağı mesafe alındı. Sıkışan oyunda yön değiştirme, boş alanlara kaçma, yardımlaşma ve oyun disiplini her maç daha farklı oluyor. Diego bu takımda oynayacağını kimse inanmıyor ama ben farklı düşünüyorum. İstekli, formayı kazanmak için elinden geleni yapıyor. Bir bakıyorsunuz defansa gelmiş top çıkarıyor, bir bakıyorsunuz rakip kale önünde pozisyon üretiyor.

Pereira, Digeo'yu kazanmak istiyor. Onun içinde her maçta oynatıyor. Hatta hoca, oyun içinde takımı yönetecek bir lider oyuncu da arıyor.

Kim olur!

Diego, savaşan, top kazanan iki oyuncunun yanında, takıma hücum zenginliği getirir, ama liderliği ya Mehmet Topal yapar, ya da Josef…

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı