• $7,4162
  • €8,9823
  • 437.528
  • 1467
22 Mayıs 2011 Pazar

100 yıla bedel maç

Alaattin Metin Sivasspor maçı öncesinde Fenerbahçe kafilesinin havasını yerinde görüp yazdı
Yıllardır deplasmanlara Fenerbahçe'nin uçağı ile gidiyorum... Yenildikleri vakit üzüntüyü, kazandıkları vakit de sevinçleri çok gördüm.
Ama Sivas yolculuğu hepsinden farklıydı.
Sanki şampiyonluk maçına değil, normal bir deplasman maçına gidiyor gibiydiler. Herkes sakin ve sessizdi. Ama ne istediklerini biliyor, kendilerinden emindiler...
Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı gibi yöneticiler de bugün maçta şampiyonluk sevincini yaşamak için 'erken bir gol' istiyor... Topun üç kale direği arasından geçtiği anı koca bir yılın stresinin atılacağı an olarak görüyorlar... Kimileri 1-0'a razı, kimileri ise daha rahat etmek için iki farkın olmasını istiyorlar.
Uçakta futbolculara baktım, çok rahatlar... THY'nin sarı lacivert yaptırdığı menü kartında 'Fenerbahçe şampiyonluğa uçuyor' yazısını görünce yüzleri güldü ama hiç havaya girmediler. Hepsi şampiyon olacaklarına inanıyorlar ama dışa vuramıyorlar.
Bunun iki nedeni var.

1. Oynanmamış maç, asla kazanılmış değildir.
2. İşi sıkı tutup, erken bir gol bularak rahatlayıp, maçı kazanarak 17'de 16 yaparak tarihe geçmek istiyorlar. Onun için kontrollü ama atak futbol oynayacaklar.

Kiminle konuşsam bu maçta oynamak istiyor... Nedeni de 'Bu seneki şampiyonluğun 100 yıla bedel olacağını' söylüyorlar...
Takım tam kadro gelmedi. Aykut Kocaman sakat, cezalı kim varsa hepsini Sivas'a götürmek istiyordu ama 'İşi ciddiye alan kaptan Alex' hocası ile görüşmüş, 'Karabük deplasmanına gittiğimiz gibi gidelim' teklifini yapınca haklı bulunmuş.
Doğrusu da o diyorlar. Çünkü Fenerbahçe, Sivas'a eğlenmeye değil, 90 dakika sonunda şampiyon olacağı zorlu bir maça gidiyor. Şimdi iş zamanı, eğlence ise maçtan sonra.
Uçakta en çok konuşulan konu, Fenerbahçe'nin şampiyonluğu halinde Fenerium'un neler yapacağıydı.
Abdullah Kiğılı, 'Darphane gibi para basıyoruz. Her gün 200 bin TL ciromuz var... Geçen senenin altı ayına göre bu sene satışlarımızda %152 artış var' dedi.
Ama merak edilen, parasal girdi değil, neler yapılacağıydı.
Kiğılı, 'Şampiyon olalım, sabaha kadar çalışacağız. Çok güzel sürprizlerimiz var' deyince ilgi odağı oldu.
Neler yapılacak?
Her hafta özel bir tişört çıkarılacak.
Şimdiden anketler yapılarak taraftarlara neler yazılmasını istediklerini sormuşlar.
İlgi, önünde 'Herkese rağmen' arkasında 'Her şeye rağmen şampiyon' sloganında toplanmış.
Bir de İlhan Ekşioğlu'na gelen mesaj beğenildi... O da şöyle:
'Nefretiniz gururumuzdur'.
Havaalanındaki karşılama ise tek kelime ile muhteşemdi. Hele otelin önü Sivas'ın ana caddesi kilitlenmişti. Sivaslılar bu kalabalık için, 'Bir şampiyon olduğumuz sene, bir de bugün Sivas halkı sokaklara döküldü' diyorlardı
Bugün maçta 12 bin F.Bahçeli olacak. 250 liraya sezonluk kombine alan Sivaslılar bu maç için kartlarını 300 liraya satışa çıkarmışlar. Kapış kapış gidiyor. 12 bin kişinin yemesi, içmesi, alışverişi Sivas'a canlılık getirmiş.
İşte Fenerbahçe bu. Gittiği her yere bereket götürüyor.

Güiza ve Bilica Sivas'ta yoklar
F.Bahçe'de Güiza, Özer, Bilica ve İlhan Sivas'a götürülen 20 kişilik kadroda yer almadı.
SANTOS, twitterdan 'Sivas'taki karşılaşma tam bir parti havasındaydı' mesajı verdi.
SİVAS'A bugün 41 tane özel uçak iniş yapacak.

Trabzon'a yolu polisler açtı
TRABZONSPOR, THY'ye ait özel bir uçakla önce Ankara'ya ardından karayoluyla Safranbolu'ya gitti. Bordo-Mavili kafile 100 araçlık konvoyla kente giriş yaptı. Polis, trafiği kesip takıma sevgi gösterisinde bulunan taraftarları uzaklaştırıp otobüsün önünü açtı. 200 Trabzonlu taraftar kafileye otel önünde büyük destek verdi.

Maratonda Fener yasak
SİVAS Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan bugünkü maçta bin 300 polisin görev alacağını açıkladı. Seyhan maraton tribününe F.Bahçe formalı taraftarların alınmayacağını duyurdu. Başkan Mecnun Otyakmaz ise Sivasspor'un hiçbir zaman kolay lokma olmadığını vurguladı.

Santos'un fiyatı 16 milyon euro
GÖKHAN Gönül'ün bonservisine 15 milyon euro isteyen F.Bahçe, Andre Santos'a da 16 milyon euro fiyat biçti. As gazetesi, F.Bahçe yönetimi 16 milyon eurodan aşağı inmediği için Barcelona'nın Santos transferini M.United ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi finali sonrasına kadar dondurduğunu yazdı.

Taç giyme töreni
F.BAHÇE şampiyon olsa da olmasa da Alex bugün gol ve asist krallığını ilan edecek. F.Bahçe'de en çok golle kral unvanını 29 golle Aykut Kocaman elinde bulunduruyor. 27 gollü Alex Sivas'a 3 gol atarsa Kocaman'ın 88-89 sezonundaki rekorunu da kıracak.

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rize'de gizlenen temaslılara karşı yeni önlemler uygulanmaya başlandı

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar