• $9,5169
  • €11,0592
  • 548.559
  • 1519.25
3 Haziran 2021 Perşembe 10:53 | Son Güncelleme:

1 Haziran'da sinema salonları açıldı mı? Sinema salonları ne zaman açılacak?

1 Haziran'da sinema salonları açıldı mı" Sinema salonları ne zaman açılacak"

Kademeli normalleşmede süre 31 Mayıs'ta sona erdi. 17 Mayıs-1 Haziran arası uygulanan kademeli normalleşme döneminde faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edilen yerler arasında sinema salonları da yer alıyordu. Peki, 1 Haziran'da sinema salonları açıldı mı? Sinema salonları ne zaman açılacak?

Sinema salonlarının açılıp açılmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Sinema salonları, 17 Mayıs-1 Haziran arası uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edilen yerler arasında bulunuyordu. 1 Haziran normalleşme takvimi açıklandı. Peki, sinema salonları açıldı mı? Sinema salonları kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

SİNEMA SALONLARI AÇILDI MI?

Sinema salonları ile ilgili yeni alınan kararla, sinemaların 1 Temmuz itibariyle kapılarını açmasına karar verildi. Sinema salonlarında % 50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması kaydıyla 1 Temmuz'dan itibaren faaliyete geçilecek.

17 MAYIS -1 HAZİRAN İŞYERLERİNİN FAALİYETLERİ

3.1- Yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi);

- Hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis,

Halı sahalar 1 Haziran'da açılacak mı? Halı sahalar ne zaman açılacak?

- Hafta sonlarında ise 07.00-24.00 saatleri arasında sadece paket servis, şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

3.2-.17 Mayıs-1 Haziran arası uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde aşağıda sayılan iş yerlerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verilmesine devam edilecektir.

Kahvehaneler 1 Haziran'da açılacak mı? Kahvede oyun oynamak serbest mi?

- Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri,

- Sinema salonları,

- Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,

- İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları,

- Halı saha, yüzme havuzu, spor salonları,

Konserler açılacak mı? 1 Haziran sonrası konserler başlıyor mu?

- Hamam, sauna ve masaj salonları,

- Lunaparklar ve tematik parklar.

Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? 1 Haziran'da seyahat yasağı kalktı mı?

3.3- Yukarıda sayılan iş yerleri dışında kalan ve tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler vb. iş yerleri;

Eğlence mekanları açılacak mı? Müzikli eğlence mekanları 1 Haziran'da açılıyor mu?

- Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde içerisinde bulunduğu işkolu için belirlenen tüm salgınla mücadele tedbirlerine riayet etmek kaydıyla hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

- Alışveriş merkezlerinin (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacaktır.

3.4- Zincir marketler başta olmak üzere çeşitli iş yerleri tarafından açılış veya belirli gün ya da saatlere özgü genel indirim uygulamalarının oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilebilmesi için indirim uygulamalarının en az bir hafta sürecek şekilde uzun periyodlarla yapılması gerekmektedir.

3.5- Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında izin verilmeyecektir.

3.6- Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kurallara uymak kaydıyla pazaryerleri hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları ise pazar yerlerinin kurulmasına izin verilmeyecektir.

3.7- Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00-24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

  • sinema salonları açıldı mı
  • sinema salonları son durum
  • sinema salonları açık mı
  • sinema salonları 1 haziran
  • sinema salonları ne zaman açılacak
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, düzenlediği  basın toplantısında, gün

ABD'den 'müttefiklik' vurgusu

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu