• $9,6153
 • €11,2367
 • 553.564
 • 1479.93
1 Haziran 2021 Salı 08:55 | Son Güncelleme:

Müzikli eğlence mekanları 1 Haziran'da açıldı mı? Eğlence mekanları son durum nedir?

Müzikli eğlence mekanları 1 Haziran'da açıldı mı" Eğlence mekanları son durum nedir"

Eğlence mekanlarının açılıp açılmadığı vatandaşlar tarafından yakından araştırılıyor. Pandemi nedeni ile uzun bir süredir kapalı tutulan müzikli eğlence yerleri, gece kulüpleri gibi mekanların ne zaman açılacağı araştırılıyor. 1 Haziran'da başlayacak yeni normalleşme kapsamında eğlence mekanları açıldı mı? İşte merak edilenler...

Koronavirüs salgını sebebi ile geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen mekanlar arasında eğlence mekanları da yer alıyor. Pandeminin başından beri kapalı tutulan eğlence mekanlarının yeni normalleşmenin başlayacağı 1 Haziran'da açılıp açılmayacağı merak konusu oldu. Peki, eğlence mekanları açıldı mı?

1 HAZİRAN'DA EĞLENCE MEKANLARI AÇILACAK MI?

Eğlence mekanları için yasaklar devam ediyor. Ayrıca İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, Konaklama tesislerinin kapalı alanlarında bulunan eğlence merkezleri kapalı tutulacak ve bu alanlarda müşteri kabul edilmeyecektir. Konaklama tesislerinin açık alanlarında toplu eğlence şeklinde etkinliklere kesinlikle izin verilmeyecek, bu yerlerde yoğunlaşmanın önüne geçilebilmek adına fiziksel mesafe kurallarına azami özen gösterilecektir.

Kahvehaneler 1 Haziran'da açılacak mı? Kahvede oyun oynamak serbest mi?

1 HAZİRAN NORMALLEŞME TAKVİMİ

Erdoğan, yaptığı konuşmada Kovid-19'la mücadele kapsamındaki kademeli normalleşme sürecine ilişkin, şunları aktardı:

"Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir. Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir. Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek. Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır. Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir. Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebileceklerdir. Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."

 • Eğlence mekanları açıldı mı
 • Eğlence mekanları açılacak mı
 • Eğlence mekanları ne zaman açılacak
 • 21 haziran hangi burç
 • Eğlence mekanları son dakika
 • müzikli Eğlence mekanları açıldı mı
 • gece kulüpleri açıldı mı
 • eğlence yerleri
<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!