• $9,2568
  • €10,7644
  • 527.152
  • 1409.56
25 Ağustos 2021 Çarşamba 09:26 | Son Güncelleme:

MEBBİS mazerete bağlı eş durumu atama sonuç ekranı: 2021 Özür grubu atama sonuçları açıklandı!

MEBBİS mazerete bağlı eş durumu atama sonuç ekranı: 2021 Özür grubu atama sonuçları açıklandı!

Özür grubu atama sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı tercih döneminin sona ermesinin ardından merak konusu oldu. Mazerete bağlı yer değiştirme takvimine göre, ikinci aşama olan tercih dönemi 19 Ağustos'ta başlamıştı. Tercihler MEBBİS ekranından yapıldı. Özür grubu atama sonuçları MEBBİS üzerinden erişime açıldı. İşte MEBBİS mazerete bağlı eş durumu atama sonuç ekranı...

MEBBİS özür grubu atama sonuçları açıklandı. Öğretmenler Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere bağlı olarak yer değiştirmek için tercihlerini yaptılar. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar atama sonuçlarını öğrenmek istiyor. MEBBİS özür grubu atama sonuçları açıklandı mı? MEBBİS mazerete bağlı eş durumu atama sonuç ekranı haberimizde...

MEBBİS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Özür grubu eş durumu atama sonuçları 24 Ağustos 2021 tarihinde yani bugün açıklanacağı belirtilmişti.

Öğretmen özür grubu atama sonuçları "personel.meb.gov.tr" adresinde açıklandı. MEB'den yapılan açıklamada, '2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı.' ifadeleri yer aldı.

ÖZÜR GRUBU TERCİHLER NASIL YAPILIR?

a) İller arasında

Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuruda bulunacak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir.

Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenmeyecektir. Bu kapsamda 40'tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır. Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecektir.

b) İl içinde

İl içinde mazeret durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilecektir. Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Büyükşehir statüsünde olmayan illerde yapılacak yer değişikliği işlemlerinde il merkezleri, ilçeler, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir.

Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında yer değişikliği yapılmayacaktır. Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Eşleri aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapan öğretmenler, öncelikle eşlerinin olduğu yerdeki eğitim kurumlarını tercih edecekler; eşlerinin bulunduğu yerde atanabilecekleri herhangi bir eğitim kurumu bulunmaması halinde ise yakın köy veya beldelerdeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

c) Spor liseleri ile güzel sanatlar liseleri öğretmenlerinin tercihleri

Spor liselerinin beden eğitimi alan öğretmenleri ile güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenleri aynı tür eğitim kurumlarını tercih edebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebilecektir.

Spor liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli beden eğitimi alan öğretmenleri ile güzel sanatlar liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenlerinden daha önce ilgili mevzuatına göre spor liseleri ile güzel sanatlar liselerine atanmış olanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olması şartıyla bu eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

  • özür grubu atama 2021
  • özür grubu atama sonuçları
  • eş durumu tayini
  • eş durumu tayini sonuçları
  • eş durumu tayini 2021
  • mazerete bağlı yer değiştirme
  • mebbis atama sorgulama
<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi