• $7,4667
  • €9,0242
  • 439.138
  • 1524.49
26 Kasım 2020 Perşembe 09:36 | Son Güncelleme:

Marketler ve bakkallar kaça kadar açık? Marketler saat kaçta açılıyor?

Marketler ve bakkallar kaça kadar açık" Marketler saat kaçta açılıyor"

Marketlerin ve bakkalların çalışma saatleri geçen hafta düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası tekrar gündeme geldi. Yeni tip koronavirüs salgı ülkemizde artış gösteriyor. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı salgına dair tedbirleri almaya devam ediyor. Marketler kaçta kapanıyor? Marketler ve bakkallar kaça kadar açık?

Marketler ve bakkalların açılış ve kapanış saatleri gündemde yer alıyor. Geçen hafta gelen kısıtlamalar dolayısıyla Marketlerin ve bakkalların çalışma saatleri değişmişti. Düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası Marketler kaçta kapanıyor? Marketler ve bakkallar kaça kadar açık? sorusuna yanıt İçişleri Bakanlığı'ndan gelmişti.

MARKETLER KAÇTA KAPANIYOR? 

Marketler be bakkalların çalışma saatleri koronavirüs genelgesinde yayımlandı. Buna göre: "Market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak." şeklinde açıklama yapıldı.

Spor salonları kapanacak mı? Spor salonları açık mı, kapalı mı?

Kuaförler kapatılacak mı? Kuaförler, berber ve güzellik salonları kapalı mı, açık mı?

AVM'ler kapanacak mı? AVM'ler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor?

KORONAVİRÜS GENELGESİ TEDBİRLERİ

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.

2- Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10:00 ile 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­ al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme ­içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacaktır.

3- 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.

4- Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

5- Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 

<p><span>Türkiye ile Pakistan arasında tarihi bir televizyon dizisi projesi için harekete geçildi.&n

Türk yapımcılara Pakistan'da üst düzey karşılama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış