• $13,7194
 • €15,5684
 • 786.53
 • 1910.41
30 Temmuz 2021 Cuma 16:53 | Son Güncelleme:

MEBBİS MEM İl dışı ihtiyaç listesi kontenjanları açıklanan iller hangileri? İl dışı ihtiyaç listesi 2021 açıklandı mı? MEBBİS sorgulama ekranı sizlerle!

MEBBİS MEM İl dışı ihtiyaç listesi kontenjanları açıklanan iller hangileri" İl dışı ihtiyaç listesi 2021 açıklandı mı" MEBBİS sorgulama ekranı sizlerle!

İl dışı ihtiyaç listesi 2021 yoğun ilgi görüyor. MEB Personel Müdürlüğü tarafından güncellenen takvime göre il dışı atama başvuruları bugün başlıyor. Başvurular, "mebbis.meb.gov.tr" veya "personel.meb.gov.tr" adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır. Peki, il dışı ihtiyaç listesi 2021 yayınlandı mı? MEBBİS MEM İl dışı ihtiyaç listesi açıklanan iller hangileri?

MEBBİS MEM İl dışı ihtiyaç listesi açıklanan iller merak ediliyor. İl dışı atama başvurusu yapmak isteyen öğretmenler MEM tarafından duyurulan ihtiyaç listelerine göre başvuru yapabiliyor. İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Peki, il dışı ihtiyaç listesi 2021 yayınlandı mı? MEBBİS MEM İl dışı ihtiyaç listesi açıklanan iller hangileri?

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

MEM İL DIŞI İHTİYAÇ LİSTESİ DUYURULARI İÇİN TIKLAYIN

İL DIŞI İHTİYAÇ LİSTESİ 2021 AÇIKLANDI MI?

İl dışı tayin ihtiyaç kontenjanları, her il için ayrı ayrı il müdürlükleri tarafından resmi internet sitesinde açıklanıyor. İlgili müdürlüklerin duyurularını takip ederek il dışı tayin ihtiyaç listelerini inceleyebilirsiniz. İl dışı ihtiyaç listelerinin açıklanması halinde haberimiz içerisinde eklenecektir.

İller arası öğretmen tayin başvuruları ne zaman ve nereden yapılır? MEB il dışı atama takvimi 2021 burada

İL DIŞI ATAMA BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,

2. 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4'üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2'nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak, şartları aranacaktır.

İL DIŞI ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1. Başvurular, "mebbis.meb.gov.tr" veya "personel.meb.gov.tr" adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

2. Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu'na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

3. Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek olup başvuru kayıt işlemi yapıldıktan sonra hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gerekmektedir.

4. İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak bir ili daha tercih etme hakkı verilecektir.

Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 41'inci seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

 • İl dışı ihtiyaç listesi 2021
 • İl dışı ihtiyaç listesi
 • İl dışı ihtiyaç listesi açıklandı mı
 • MEM il dışı ihtiyaç listesi
 • iller arası atama ihtiyaç listesi
 • mebbis iller arası ihtiyaç listesi
 • öğretmen il dışı ihtiyaç listesi
 • iller arası atama
Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak
Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak

Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'
'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu
Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te "Asker Duası" coşkusu

<p>Otto Yayınlarından çıkan 'Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed' kitabı 508 sayfadan oluşuyor. Hz. Pey

Yalçın Akdoğan'ın yeni kitabı: “Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed”

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor