• $8,1551
  • €9,7258
  • 454.14
  • 1375.91
05 Haziran 2020 Cuma 21:58 | Son Güncelleme:

5 Haziran 2020 Ay tutulması saat kaçta? Ay tutulması baş ağrısı yapar mı, etkileri nelerdir? İşte merak edilenler...

5 Haziran 2020 Ay tutulması saat kaçta" Ay tutulması baş ağrısı yapar mı, etkileri nelerdir" İşte merak edilenler...

5 Haziran 2020 yani bugün gökyüzünde bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu sebepten dolayı da Ay tutulması saat kaçta? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Bugün Ay, dolunay halinde seyrediyor ve yarı gölgeli bir tutulma bizleri bekliyor olacak. Özellikle astroloji alanında sıkça konuşulan bu konu, esasında tüm vatandaşların da yakından ilgilendiği ve etkilerinin belirgin bir şekilde hissedildiği bir hadise. Ay tutulması etkileri ile ilgili detaylı bilgilere ve bu süreçte bizi ne gibi durumların beklediğine dair ön görülere haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bugün Ay tutulması ile karşı karşıya olacağız. Yılda sayılı bir şekilde karşılaşılan bu olay dünya çapında bir ilgi görüyor. Ay tutulması ne zaman, saat kaçta? gibi soruların yanıtını almaya yönelik yapılan araştırmalar da şu saat itibariyle hız kazanmış durumda. Kandilli Rasathanesi’nin açıklamalarına göre yarı gölgeli bir tutulma olacak ve Ay bugün dolunay evresinde seyrediyor. 5 Haziran 2020 Ay tutulması etkileri ile ilgili ayrıntılar sizlerle…

AY TUTULMASI SAAT KAÇTA?

Dolunay evresinde olan Ay, bugün bir tutulma yaşayacak. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre yarı gölgeli ay tutulması akşam saat 20:45’te başlayacak ve 00:05’te sona erecek. En iyi gözlemlenebileceği saat ise 22:00'dan itibaren olacak. 5 Haziran Ay tutulması ülkemiz sınırları içerisinden de gözlemlenebilecek.

Ay tutulması (Husuf) namazı nasıl kılınır? Ay tutulmasında okunacak dualar nelerdir?

AY TUTULMASI ETKİLERİ NELERDİR?

Ay tutulması etkilerine genel itibariyle baktığımızda, 6 aylık bir etki sürecinden söz edebiliriz. En yoğun ve belirgin etkileri tabi ki ilk birkaç haftadır fakat bu süre, dediğimiz gibi 6 aya kadar uzanıyor.

Bu süreçte üzerinizde genel bir gerginlik, öfke hali; adeta patlamaya yakın bir volkan olma durumları hakim olacaktır. Bu da baş ağrılarını tetikleyebilir. Sakin kalmaya çalışmakta yarar var, çünkü unutulmamalıdır ki etkiler geçici bir süreyi kapsıyor. Ay tutulmaları bir şeyi geride bırakma, son verme, bitirme anlarını temsil eder. Dolayısıyla bırakmayı düşündüğünüz herhangi bir şey varsa en uygun zamanlardır. Gerçeğin tokat gibi suratınıza çarpabileceğine hazırlıklı olmalısınız. Üstü kapalı hiçbir şey neredeyse kalmayacaktır.

5 Haziran Ay tutulması Yay burcunda gerçekleşiyor. Dolayısıyla astrolojik bağlamda baktığımızda ise İkizler, Yay, Başak ve Balık burçları özellikle sert bir biçimde etkilenecekler. İkizler ve Yay –eğer takip edenleriniz varsa biliyordur- önümüzdeki 2-2 buçuk yıl boyunca değişim süreci geçirecekler ve bunun ilk ateşi Ay tutulması aracılığıyla olacak.

Ay tutulmasından olumlu anlamda etkileneceğinin ön görüldüğü burçlar ise; Aslan, Koç, Terazi ve Kova’lar olacak. Burç özelinde konuşuyoruz fakat gökyüzündeki bu güçlü etki aslında herkesi kapsıyor. Vurgulamak istenilen ise bazı kişilerin etkilenme oranının fazla olacağı yönünde.

Sonuç olarak şunu söylemek gerekiyor ki; Ay tutulması dönemleri adeta arınma zamanlarıdır. Kendi içinize çekilmeyi başarabilirseniz, yeni kararlar alma noktasında da hayatınızda büyük değişimlere yer açabilirsiniz. Endişeli ve kaygılı ruh hali içerisine bürünmeye müsait olacağımız için şu birkaç gün biraz sabırlı olunmalı. Aynı zamanda karşılıklı iletişimlerde de kopukluklar meydana gelebilir, yanlış anlaşılmalar olabilir; buna sebebiyet vermemek adına temkinli adım atmakta fayda var.

Eğer bitirmek istediğiniz, ardınızda bırakmak istediğiniz veya kendinizde değiştirmek istediğiniz herhangi bir şey varsa Ay tutulmaları bunun için en uygun zamanlardan biridir, lehinize kullanmanız dileğiyle…

<p><b >'ORUÇ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ  ZAYIFLATMAZ GÜÇLENDİRİR'<br></p><p>Orucun  bağışıklık sistemi

Koronavirüs oruç tutmaya engel mi?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü