• $7,8742
  • €9,4373
  • 447.147
  • 1328.73
27 Ekim 2020 Salı 09:34 | Son Güncelleme:

29 Ekim'de sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

29 Ekim'de sokağa çıkma yasağı var mı" Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı"

Pandemi döneminin başında vaka sayılarının yoğunluğundan dolayı sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Normalleşme sürecinden sonra kısıtlamalar esnetildi. Vaka sayılarında yeniden artış yaşanması sokağa çıkma yasağı uygulamasını akıllara getirdi. 29 Ekim sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı ise kalabalık oluşturmaya müsait olan kutlamalar için odak noktası oldu.

Koronavirüs salgınına yönelik sokağa çıkma yasağı uygulaması normalleşme sürecinde kaldırılmıştı. Vaka sayılarındaki artış ise vatandaşları sokağa çıkma yasağı ile ilgili teyakkuz haline getirdi. Bakan Fahrettin Koca sokağa çıkma yasağı gündemimizde yok demişti. Milli bayram kutlamaları kalabalık oluşturabilecek durumlara açık oluyor. Peki, 29 Ekim sokağa çıkma yasağı olacak mı?

29 EKİM SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kalabalık oluşturmaya müsait olan kutlamalara yönelik sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı henüz açıklanmadı. Konuya ilişkin resmi bir açıklama olması durumunda güncel bilgiler haberimizin içerisine eklenecektir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI GERİ GELECEK Mİ?

Vaka sayısındaki artış akıllara sokağa çıkma yasaklarını getirdi. Yeniden sokağa çıkma yasağı uygulamasına dönülüp dönülmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bilim Kurulu'nun alacağı kararlar güncel olarak haberimize eklenecektir.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yasakların gündemlerinde olmadığını vurgulamıştı.

29 Ekim okullarda kutlanacak mı? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı 2020 belli mi?

<p>Fransa'da tepkilere neden olan, güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güve

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar...