• $ 7,2916
  • € 8,5355
  • 477.149
  • 1060.59
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
06 Haziran 2020 Cumartesi 09:50 | Son Güncelleme:

Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir, nereli? Ayşe Nur Bahçekapılı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı'na mı atandı?

Ayşe Nur Bahçekapılı Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı'na atandı. Asıl mesleği avukatlık olan Bahçekapılı, TBMM Başkanvekilliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştu. Atama kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı. Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir, kaç yaşında? sorularının yanıtı ve hayatı ile ilgili bilgilere haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na atanan Ayşe Nur Bahçekapılı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Atama kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı. Asıl mesleği avukatlık olan Bahçekapılı, TBMM Başkanvekilliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştu. Ayşe Nur Bahçekapılı kimdir, kaç yaşında? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANLIĞI’NA ATANDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na, Ayşe Nur Bahçekapılı atandı. Söz konusu atama, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 12'inci ve 13'üncü maddeleri kapsamında gerçekleştirildi.

AYŞE NUR BAHÇEKAPILI KİMDİR?

Aslen Trabzonlu olan Ayşenur Bahçekapılı, 1954 yılında  Maçka’da doğdu. Bir dönem tiyatro sanatçısı Mustafa Alabora ile evlenen Ayşenur Bahçekapılı’nın asıl mesleği avukatlıktır. Ayşenur Bahçekapılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezundur.

TBMM Başkanvekilliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği yapan Ayşe Nur Bahçekapılı’nın baba adı Hasan Şefik, anne adı ise Şahsene’dir.

Serbest avukat olarak çalıştıktan sonra İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yapan Ayşe Nur Bahçekapılı, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği'nde bulundu.

Sosyal Demokrat Hareket Platformu'nda Kadın, Eğitim ve Hukuk Atölyelerinin İstanbul Sorumlusu olarak görev yapan Ayşe Nur Bahçekapılı, 23. ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili oldu. Türkiye Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Anayasa Komisyonu Sözcülüğü, TBMM Başkanvekilliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerini üstlendi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra serbest avukat olarak çalışan Bahçekapılı, 1988-1992 yıllarında Turgut Kazan’ın başkanlığı döneminde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı. 1997-2005 yıllarında Eralp Özgen ve Özdemir Özok’un başkanlıkları döneminde Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

Meltem Taylan Aydın kimdir, kaç yaşında? Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Meltem Taylan Aydın nerelidir?

Sosyal Demokrat Halkçı Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanlığı yapan Ayşe Nur Bahçekapılı, 2007 itibarıyla İstanbul 2. bölgeden milletvekili oldu. Türkiye Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevinde bulunan Ayşe Nur Bahçekapılı, 2009-2013 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekilliği yaptı. 2013-2015 yılları arasında da TBMM Başkanvekilliği yapan Ayşe Nur Bahçekapılı, 2015-2018 tarihlerinde yeniden TBMM Başkanvekilliği görevini yürüttü.

Bakan Berat Albayrak neden hedef?

Bakan Berat Albayrak neden hedef?

Şanlıurfa'da tedavileri tamamlanan 25 yabani kuş doğaya bırak�

Şanlıurfa'da tedavileri tamamlanan 25 yabani kuş doğaya bırakıldı

ŞOK 8 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu çı

ŞOK 8 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu çıktı!

Kazakistan'da 15 yüzyıla ait sufi tekkesi bulundu

Kazakistan'da 15 yüzyıla ait sufi tekkesi bulundu