• $9,3028
  • €10,829
  • 529.068
  • 1429.85
22 Mayıs 2021 Cumartesi 15:15 | Son Güncelleme:

Tadımlık ekti, talep arttı! Şimdi 7 dönüm tarlada üretim yapıyor

AA

Tekirdağ'da yaşayan Gürsel Öztekin, bahçesine "tadımlık" ektiği çileklere ilgi artınca 7 dönüm tarlada üretim yaparak girişimci oldu. 55 yaşındaki kadın girişimci, bölgeye gelen ailelere tarladan elleriyle çilek toplama imkânı sunuyor.

Çilek üretimine ilgi duyanların sayısı son yıllarda arttı. Bu isimlerden biri olan Gürsel Öztekin, bahçesinde tadımlık çilek yetiştirirken üretici olmaya karar verdi. Tekirdağ'da yaşayan Gürsel Öztekin, bahçesinde tadımlık yetiştirdiği çileklere ilgi artınca 7 dönümlük alanda üretim yapmaya ve bölgeye gelenlere tarladan elleriyle çilek toplama imkânı sunmaya başladı.

AA'da yer alan habere göre Tekirdağ'ın Nusratlı Mahallesi'nde yaşayan 55 yaşındaki Öztekin, geçen yıl bahçesinde çilek yetiştirmeye başladı.

Çileklere talebin yüksek olduğunu gören ve 7 dönümlük tarlasına çilek eken Öztekin, tarlaya gelenlere meyveleri kendi elleriyle toplama imkanı sunarak fark yarattı.

HER AİLE GELİP TOPLAYABİLİYOR

Çilek sezonunda hemen her gün araçlarıyla tarlaya gelen çok sayıda aile, topladıkları meyveleri tartıp ücretini ödüyor. Öztekin, tarlasına gelen çocukların çilek toplarken heyecanlandığını görmenin mutluluk verici olduğunu söyledi.

İnsanların gün geçtikçe doğal ürünlere ve doğal yaşama ilgisinin arttığını ifade eden Öztekin, "Aileler gelip burada çocuklarıyla doğal çilek yiyorlar. Güzel zaman geçirdikleri için memnun oluyorlar. İnsanların bu sevinçleri beni de mutlu ediyor. Günde bazen 30 araba geldiği oluyor. İnsanlar birbirinden duydukça daha fazla geliyor. İleride bu tarlamızın yetmeyeceğini düşünüyoruz. İşimizi büyüteceğiz." diye konuştu.

TARLAYA GELENLER MEMNUN AYRILIYOR

Bahçeye çilek toplamaya gelen Nurcan Özdemir, resmi kurumda çalıştığını, bazen öğle aralarında bile tarladan çilek topladığını anlattı. Tarlanın şehir merkezine yakın olmasının avantaj sağladığını vurgulayan Özdemir, "Herkesin burayı görmesini tavsiye ediyorum. Çileklerin kokusu, lezzeti çok doğal. Çocuklarımız için de çok güvenli, kendi elimizle toplayıp evimize götürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kendileri için hazırladıkları granola barlar gelir kapısı oldu

  • Gürsel Öztekin
  • tadımlık çilek
  • kadın girişimci
  • 7 dönümlük alanda çilek
<p>AK Parti'de gündem yüz yüze eğitim. Milli  Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitimde kat edilen

AK Parti'de gündem eğitim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu