• $8,6702
  • €10,3424
  • 496.158
  • 1409.85
22 Mayıs 2021 Cumartesi 12:59 | Son Güncelleme:

Kendileri için hazırladıkları granola barlar gelir kapısı oldu

Kendileri için hazırladıkları granola barlar gelir kapısı oldu
AA

İstanbul'da yaşayan üç kız kardeş, kendileri için üretmeye başladıkları granola barlarla girişimci oldu. Sağlıklı bir atıştırmalık yapmaya karar vererek yulaf, hurma ve bal gibi ürünleri çeşitli kuruyemişlerle karıştıran üç kardeş, granola barları internet üzerinden satarak gelir elde ediyor.

Pandemi sürecini fırsata çeviren üç kız kardeş kendilerinin yaptığı granola barlara ilginin fazla olduğunu fark edince satış yapmaya başladı.

AA'da yer alan habere göre farklı bölümlerden mezun olan üç kız kardeş(Gastronomi mezunu Rümeysa Uslu, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde okuyan Berşan Uslu ve Sedef Uslu) evde oldukları dönemlerde sağlıklı bir atıştırmalık yapmaya karar vererek yulaf, hurma ve bal gibi ürünleri çeşitli kuruyemişlerle karıştırarak granola bar üretmeye başladı.

BEĞENİLİNCE SATIŞ YAPMAYA KARAR VERDİLER

Uslu kardeşlerin ürettiği granola bar, yakın çevrelerinin de beğenisini kazandı. Bunun üzerine kız kardeşler üretim yapıp internet üzerinden online olarak granola bar satışı yapmaya karar verdi.

Mutfakta da birlikte çalışan kız kardeşler, hazırladıkları granola barları çeşitli boylarda kesip özel paketlere koyuyor. Daha sonra granola barlardan demetler yapan kardeşler, müşterilerin tercihlerine uygun olarak da granola bar üretiyor.

SİPARİŞ ÜZERİNE ÜRÜN HAZIRLANIYOR

Üretim süreçleri hakkında Sedef Uslu, kız kardeşi Berşan Uslu'nun barların içeriğiyle ilgilendiğini, Rümeysa Uslu'nun ise barları özel karışımlarla hazırladığını anlattı.

Sipariş üzerine barlara çikolata da eklediklerini belirten Uslu, kişiye özel granola bar buketi hazırladıklarını dile getirdi.

"BUKET OLARAK SEVDİKLERİMİZLE PAYLAŞMAYA KARAR VERDİK"

Hem göz hem de damak zevkine hitap edecek bir üretim yaptıklarının altını çizen Sedef Uslu, "Evde kaldığımız süreçte hem enerjimizi düzenli tutacak hem de protein alabileceğimiz granola barlar ürettik. Bunları da buket olarak sevdiklerimizle paylaşmaya karar verdik. Etrafımızdan çok fazla teşvik aldık. Biz de herkesin beğenebileceğini düşünerek üretip satmaya karar verdik." diye konuştu.

  • istanbulda yaşayan üç kız kardeş
  • gronala bar
  • Rümeysa Uslu
  • Berşan Uslu ve Sedef Uslu
<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen yerli Kovid-19 aşısıy

Başkan Erdoğan yerli aşının adını açıkladı

Çivi ve teller Ağrılı filografi sanatçısının elinde hayat buluyor

Bayburt'un ıssız meraları devlet desteğiyle alınan koyunlarla şenlendi

Diyarbakır'da gündem olmuştu: Yenileri eklendi