• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
21 Ocak 2021 Perşembe 08:54 | Son Güncelleme:

Patates suyundaki mucize şifa! Sabahları aç karnına mutlaka tüketin

Patates suyundaki mucize şifa! Sabahları aç karnına mutlaka tüketin

Sabahları aç karnına patates suyu içmek hem kabızlığa hem de mide yanmasına iyi geliyor. Yüksek tansiyonu da düzenleyen patates suyunun içeriğinde birçok vitamin ve mineral bulunuyor. Patates suyunun bilinmeyen faydalarını sizler için bir araya getirdik.

Patates suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Sofralarda birbirinden farklı lezzetlerin başrolü olan patates çiğ hâliyle de şifa oluyor. Yüzde 20 oranında karbonhidratla yüzde 80 oranında su içeren patatesin içeriğinde demir, manganez, bakır, sodyum ve kalsiyum minerallerinin yanı sıra B6, B1, B, P, K ve C vitaminlerini bulunur. İşte sabahları aç karnına patates suyu içmenin yararları...

Bitkisel tedavi uzmanları çiğ patatesin suyunun içilmesini öneriyor. Özellikle sabahları aç karnına tüketildiğinde çiğ patatesin suyunun sayısız faydası var. 

İltihapları kurutarak eklemlerdeki ağrıyı azaltır. Özellikle bel ve sırt eklemlerindeki ağrıların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Kabızlık, mide yanması, şişkinlik gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Bu problemlerin meydana gelmesine engel olur. 

Asitli içeceklerin tüketilmesi dolayısıyla ortaya çıkan reflü probleminin çözümü için de çiğ patates suyundan faydalanılması mümkündür. 

Bağırsak hareketlerini düzenleyerek ishali de kestiği söylenebilir.

Vücudu toksinlerden arındırır. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde karaciğerdeki safranın temizlenmesine yardımcı olur.

Hazmı Kolaylaştırır

Bunun yanı sıra kalınbağırsak ve böbreklerde bulunan atıkların dışarı atımını da kolaylaştırır. Tüm bunlara ilaveten idrar yolunda ve böbreklerde taş oluşumunu önler.

Yüksek tansiyonu düzene sokar. Yüksek miktarda potasyum içeren çiğ patates suyu, bu içeriği sayesinde yüksek tansiyon problemine iyi gelir. 

Değerlerin normal aralığa dönmesini sağlar, bu sayede olası kalp hastalıklarının riskini azaltır.

Gut hastalığını önler. Her gün düzenli olarak 2 bardak kadar içilen çiğ patates suyu, eklemlerde birikmiş olan ürik asidin kristallerinden vücudu arındırır.


Haberin Özeti

Sabahları aç karnına patates suyu içmek hem kabızlığa hem de mide yanmasına iyi geliyor. Yüksek tansiyonu da düzenleyen patates suyunun içeriğinde birçok vitamin ve mineral bulunuyor.

PATATES SUYUNUN FAYDALARI
• İltihapları kurutarak eklemlerdeki ağrıyı azaltır.
• Kabızlık, mide yanması, şişkinlik gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.
• Reflü probleminin çözümü için de çiğ patates suyundan faydalanılması mümkündür.
• Vücudu toksinlerden arındırır.
• Karaciğerdeki safranın temizlenmesine yardımcı olur.
<p>Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, lekelenmeme hakkının önemine dikkati çekerek '300 binin üzerinde so

300 bin kişi 'leke'den kurtarıldı

İstanbul'da ''kısıtlamasız'' ilk cumartesi günü

Şanlıurfa'da mağaralara operasyon: 29 gözaltı

Arşivlerden çıkan tarihe damga vuran anlar