• $8,6434
 • €10,1422
 • 487.173
 • 1419.43
8 Haziran 2021 Salı 10:36 | Son Güncelleme:

Osmanlı'dan günümüze açlık otu mucizesi! Zayıflatıyor

Osmanlı'dan günümüze açlık otu mucizesi! Zayıflatıyor

Son zamanlarda zayıflamaya yardımcı besinlere rağbet gittikçe artıyor. Sağlıklı kilo vermek isteyenlerin son durağı açlık otu oluyor. Mide rahatsızlıklarına iyi gelen, tokluk hissi yaratan, kabızlık önleyici açlık otunun bilinçli kullanılması konusunda uzmanlar uyarıyor. Biz de sizler için Osmanlı'dan bugüne gelen şifa deposu açlık otunun mucizevi faydalarını ve kullanım tavsiyelerini uzman görüşüyle hazırladık.

Kabızlığı gideren ve tokluk hissi yaratan açlık otu diğer adıyla deve gözü veya erkek sinameki zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Vücut üzerinde birçok olumlu etkileri olan açlık otunun 10 günden fazla kullanılması ise sağlığı olumsuz etkiliyor. Açlık otunun nasıl ve ne zaman kullanılacağı ise merak konusu. Biz de sizler için Osmanlı'dan bugüne gelen şifa deposu açlık otunun mucizevi faydalarını ve kullanım tavsiyelerini uzman görüşüyle hazırladık. İşte ayrıntıları...

DHA'da yer alan habere göre, açlık otu zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra böbreklerde bulunan taş ve kum atımını kolaylaştırıyor.

"YAĞ YAKMAYA YARDIMCI OLUYOR"

Sivri, Pakistan, Hindistan ve Çin'de yetişen açlık otunun tokluk hissi yaratması, metabolizmayı hızlandırması, vücutta yeni yağ dokusu oluşumunu engellemesi, yağ yakmaya yardımcı olması ve vücutta bulunan ödemi vücuttan uzaklaştırdığı için vücut ağırlığı kaybı üzerinde etkili olduğunu belirtirken tüketimiyle ilgili dikkatli olunması gerektiğini şu sözlerle ifade etti:

"Açlık otunun bu etkilerinin gösterebilmesi için ne sıklıkta ne kadar tüketilmesi gerektiği hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır. Ayrıca, kilo verdiren mucizevi tek bir besinin olmadığı, vücut ağırlığı kaybı için işin uzmanlarıyla görüşmenin gerekli olduğunu asla unutmamalıyız."

Arş. Gör. Dilek Sivri, açlık otunun sağlığa faydalarını ise 8 maddede özetledi:

1-Tansiyon üzerinde olumlu etkileri vardır.

2-Böbreklerde bulunan taş ve kum atımını kolaylaştırır.

3-Gut mikrobiyotası üzerinde düzenleyici etkisi vardır.

4-Kabızlığın giderilmesinde etkilidir.

5-Bazı mide rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

6-Acıkmayı geciktirerek tokluk hissi oluşturur.

7-Metabolizmanın hızlanmasında etkilidir.

8-Vücutta yeni yağ dokusu oluşumunu engeller.

"10 GÜNDEN FAZLA KULLANILMAMALI"

Her bitkisel üründe olduğu gibi açlık otunun fazla tüketimi sonucunda bazı istenmeyen sonuçlar doğacağının altını çizen Sivri, "Aşırı kullanımı, bağırsak mikrobiyota dengesinin kalıcı olarak zarar görmesine ve bağırsak tembelliğine sebep olabilir. Müshil etkisinden dolayı fazla tüketimi ishale neden olabilir. İçeriğinde bulunan sennosides bileşeni bağırsak lümenine zarar verebilir." uyarısında bulundu.

Açlık otunun kullanım riskine bağlı olarak 10 günden fazla kullanılmaması gerektiğine vurgu yapan Sivri, hamile, emzikli, adet gören kadınlar, herhangi bir hastalığı bulunanlar (ka

 • açlık otunun faydaları
 • açlık otu zayıflatır mı
 • zayıflamaya yardımcı otlar
 • kabızlık
 • mide rahatsızlığı
 • tokluk hissi yaratan besinler
<p><strong>Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'den 'bebek' anlaşması</strong></p><p><strong>Mutlu evlil

Şeyma Subaşı Youtube'a neden geri döndü?

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi